logo itpoint.cz

RAD Data Communications otevře svoji obchodní kancelář v České republice

Společnost RAD identifikovala celou řadu skvělých příležitostí pro spolupráci s operátory Českého Telecomu v České republice na různých projektech, jako například projekt "Internet do škol", vládní informační systémy, rozšíření nabídky služeb pro malé zákazníky a zlepšení kvality komunikační infrastruktury. Rozhodnutí o expanzi obchodních aktivit do ČR následovalo po dubnové státní návštěvě v Izraeli, kde spolu s vysokými úředníky ministerstva spojů a zástupci společnosti Český Telecom delegace navštívila centrálu společnosti RAD v Tel Avivu.

Společnost RAD Data Communications hodlá otevřít svoji kancelář v České republice. Rozhodnutí o expanzi obchodních aktivit společnosti RAD do této středoevropské země následovalo po dubnové státní návštěvě premiéra Miloše Zemana v Izraeli, kde spolu s vysokými úředníky ministerstva spojů a zástupci společnosti Český Telecom navštívil centrálu společnosti RAD v Tel Avivu.

Jacob Fass, ředitel pro rozvojové projekty společnosti RAD, vysvětluje : "Hlavním cílem nové kanceláře bude zajištění dalšího rozvoje telekomunikačních projektů, o kterých jsme hovořili při našich schůzkách se zástupci českých úředních orgánů. Společnost RAD identifikovala celou řadu skvělých příležitostí pro spolupráci s operátory Českého Telecomu v České republice na různých projektech, jako například projekt "Internet do škol", vládní informační systémy, rozšíření nabídky služeb pro malé zákazníky a zlepšení kvality komunikační infrastruktury."

Česká vláda chce, aby společnost RAD v České republice nastolila cestu k vytvoření "vysoce kvalitního technologického zázemí". Nabízený projekt zahrnuje systémovou integraci, výzkum a vývoj, výrobu, logistiku a další činnosti.

Výše investice společnosti RAD v České republice bude odpovídat rozsahu činností, které zde bude firma RAD vyvíjet. Jacob Fass k tomu říká : "České úřední orgány a společnost RAD se dohodly na vzájemné zpětné vazbě ohledně stanovení rozsahu projektů, které bude firma RAD uskutečňovat v České republice. Lze předpokládat, že v dohledné době začne společnost RAD v České republice poskytovat i projekty s přidanou hodnotou."

Podle Fasse vyjádřili představitelé Rumunska a Slovenska zájem na vytvoření podobných projektů se společností RAD ve svých zemích. "Společnost RAD přistupuje k technologiím a projektům z hlediska několika oborů. Produkty společnosti splňují okamžité i dlouhodobé potřeby trhu a schopnost společnosti RAD spolupracovat s místními partnery uspokojuje budoucí potřeby těchto zemí s ohledem na vytvoření velmi moderních průmyslových platforem s vysokou přidanou hodnotou."

Společnost RAD Data Communications je soukromě vlastněná společnost, která byla založena v roce 1981. Firma si získala mezinárodní uznání jako hlavní výrobce vysoce kvalitních zařízení pro datovou komunikaci a aplikací pro telekomunikační průmysl. Řešení společnosti RAD využívají poskytovatelé služeb, komunikační společnosti nového i klasického typu a firemní sítě pro práci s daty a hlasem.

Řešení od společnosti RAD přináší snížení investičních nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti a ziskovosti. Společnost RAD již provedla instalaci více než čtyř milionů jednotek a mezi její zákazníky patří více než 150 operátorů a komunikačních firem na celém světě. Společnost RAD podporuje tyto zákazníky přes svoji síť 18 zastoupení a 200 distributorů ve 105 zemích celého světa. Společnost RAD je členem skupiny RAD Group, která je světovou jedničkou v síťových a internetových řešeních.

 www.rad.com

Článek ze dne 28. srpna 2002 - středa