logo itpoint.cz

RadioMobil nabízí jako první český operátor GPRS roaming také v USA

Zákazníci sítě Paegas tak mohou plně využívat možností GPRS telefonu, a to v kombinaci s notebookem nebo PDA, také v Německu, Rakousku, Velké Británii a USA.

Rychlé a pohodlné spojení s internetem, WAPem a intranetovými aplikacemi v zahraničí nabízí od 1. dubna se službou GPRS roaming společnost RadioMobil. Zákazníci sítě Paegas tak mohou plně využívat možností GPRS telefonu, a to v kombinaci s notebookem nebo PDA, také v Německu, Rakousku, Velké Británii a USA. Pro používaní služby GPRS roaming není nutné žádné speciální nastavení telefonu ani počítače.

"Služba GPRS roaming je jednou z prvních výhod, kterou našim zákazníkům přináší začlenění společnosti RadioMobil do skupiny T-Mobile. Od srpna loňského roku ji mohli zákazníci sítě Paegas používat v síti D1 operátora T-Mobil v Německu. Od začátku dubna jsme jako první v České republice začali nabízet GPRS roaming již ve čtyřech zemích světa. Počet zemí, kde bude možné využívat tuto technologii vysokorychlostního přenosu dat stejným způsobem jako doma, se navíc bude i nadále zvyšovat," říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Technologie GPRS (General Packet Radio Service) umožňuje efektivní mobilní připojení k WAPu a IP sítím. Přenosová rychlost je ve srovnání s klasickými datovými přenosy v síti GSM několikanásobně vyšší a cena za používání GPRS se odvíjí hlavně od objemu přenesených dat. Navíc díky možnosti nepřetržitého on-line spojení není nutno vytáčet před každým datovým přenosem číslo na přístupový server.

Pro používání GPRS v zahraničí nemusí uživatel nic nastavovat ani měnit, a službu tak používá stejným způsobem jako v domácím prostředí. Velkou výhodou pro zákazníka je rovněž jednoduché účtování – za používání služby GPRS roaming zaplatí cenu dle jednotného tarifu platného pro všechny uvedené země.

Ceník služby GPRS roaming

  Cena Účtovací jednotka
Přístup k WAPu 1,40 Kč / 1 kB 20 kB
Přístup k internetu, intranetu 0,21 Kč/ 1 kB 250 kB
Denní poplatek 17 Kč / den *  

* V rámci speciální nabídky má zákazník až do konce roku 2002 možnost používat službu GPRS roaming, aniž by mu byl účtován denní paušál. Zaplatí tak pouze částku odpovídající objemu přenesených dat.

 www.paegas.cz

Článek ze dne 12. dubna 2002 - pátek