logo itpoint.cz

Radiomobil se podrobil

Radiomobil obnovil propojení s GTS - odpojením GTS od své sítě porušovala společnost Radiomobil od 4. února telekomunikační zákon ...

Praha 13. února 2002- Společnost Radiomobil se dnes ráno konečně podrobila rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) z minulého pátku a obnovila propojení se společností GTS. Odpojením GTS od své sítě porušovala společnost Radiomobil od 4. února telekomunikační zákon. Protože navíc začala o důvodech sporu šířit nepravdivé informace, připravuje největší alternativní operátor GTS pro ochranu dobrého jména své společnosti žalobu na Radiomobil.

"Na českém telekomunikačním trhu musí vládnout pořádek a řád," řekl David Duroň, marketingový ředitel GTS. "Spory mezi operátory nesmějí být vedeny na úkor klientů. Bez dodržování zákonů a bez respektu k ČTÚ jako k regulátorovi to však nepůjde," dodal Duroň.

Spor mezi oběma operátory vznikl poté, kdy se na nové ceně propojení nedohodli. Jakákoli dohodnutá cena by však v žádném případě nemohla překročit maximální hranici 3,66 Kč za minutu hovoru. Ze smlouvy mezi oběma operátory vyplývá, že GTS má nárok na vrácení rozdílu z ceny propojení se zpětnou platností od 1. 1. 2001. Veškeré pokusy GTS o dosažení úhrady ze strany Radiomobilu ztroskotaly.

 www.gtsgroup.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. února 2002 - čtvrtek