logo itpoint.cz

RadioMobil vstupuje do ČAKK

RadioMobil byl přijat za nového řádného člena České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) a stává se tak prvním českým mobilním operátorem, který se zapojí do budování liberalizovaného trhu v ČR prostřednictvím členství v této asociaci.

Společnost RadioMobil byla přijata za nového řádného člena České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK). RadioMobil se rozhodl vstoupit do ČAKK po vyhodnocení své dosavadní činnosti v různých zájmových sdruženích. Stává se tak prvním českým mobilním operátorem, který se zapojí do budování liberalizovaného trhu v České republice prostřednictvím členství v této asociaci.

Ronald Mahler, generální ředitel společnosti RadioMobil, ke vstupu do ČAKK uvedl : "Směr, kterým se ubírá Česká asociace kompetitivních komunikací, a cíle, o jejichž dosažení usiluje, odpovídají našim představám o sdružení, ke kterému bychom rádi přistoupili a aktivně se podíleli na naplňování jeho poslání."

"Zájem společnosti RadioMobil o členství potvrzuje správnost našeho rozhodnutí o budoucím zaměření ČAKK a atraktivitu našeho partnerství s Evropskou asociací kompetitivních komunikací (ECTA), které našim členům umožní čím dál více ovlivňovat české a evropské telekomunikační prostředí," uvedl prezident ČAKK Zdeněk Vaníček.

S novou generací mobilních telefonů dojde k další konvergenci telekomunikačních služeb. Proto se členství v ČAKK, která si klade za cíl přispět k dokončení liberalizace telekomunikačního trhu a hájit konkurenční prostředí v České republice, stává tak podstatné právě i pro mobilní operátory.

ČAKK dále oznámila, že v rámci své telekomunikační sekce, do které patří nově i společnost RadioMobil, zřizuje dvě samostatné pracovní skupiny – alternativních telekomunikačních operátorů a mobilních operátorů. Telekomunikační sekce doplňuje původní kabelovou sekci, která sdružuje kabelové operátory a poskytovatele programů.

Česká asociace kompetitivních komunikací sdružuje největší kabelové společnosti a alternativní operátory v ČR, poskytovatele programů, dodavatele technologií a poradenské firmy. Asociace si klade za cíl přispět k budování moderní infrastruktury a informační společnosti v České republice. Současnými řádnými členy asociace jsou UPC Česká republika, Intercable CZ, TES Media, SELF servis, SATT, HBO, Hughes Network Systems, Lica a Telenor Networks. Asociace dále sdružuje dvě desítky přidružených členů z České republiky a ze zahraničí.

Asociace vznikla v roce 1998. Založily ji přední společnosti poskytující služby kabelových komunikací v ČR - Kabel Plus, Kabel Net Holding a Dattelkabel (dnes součástí UPC ČR), Intercable CZ a TES Media. Dalšími zakládajícími členy byly HBO ČR, dodavatel programů a společnost Hughes Network Systems, dodavatel telekomunikačních technologií. ČAKK vystupovala až do konce roku 2001 pod názvem Česká asociace kabelových komunikací.

ČAKK je od roku 2000 členem ECTA (European Competitive Telecommunications Assocation - www.ectaportal.com) a dnes se, jako první ze zemí střední a východní Evropy, stala její pobočkou v České republice. ČAKK je také aktivním členem evropské asociace kabelových komunikací ECCA ( European Cable Communications Association - www.ecca.be ), která v těchto dnech ČAKK nabídla kandidaturu na uspořádání celoevropského kongresu v Praze v roce 2003.

 www.paegas.cz

Článek ze dne 23. dubna 2002 - úterý