logo itpoint.cz

Rakouský mobilní operátor ONE spouští lokačně založenou službu Ono Compass ve spolupráci se společností Nokia

Řešení Nokia mPosition dává zákazníkům operátora ONE přehled o službách v jejich blízkosti, ke kterým se dostanou buď prostřednictvím krátkých textových zpráv, nebo na WAPu.

Rakouský operátor mobilní sítě ONE spustil 11. června pro své zákazníky novou lokačně založenou službu ONE COMPASS. Služba ONE COMPASS, založená na řešení Nokia mPosition, umožní uživatelům pohodlně získávat širokou řadu lokačně založených informací. K těmto užitečným informacím se dostanou buď prostřednictvím krátkých textových zpráv, nebo na WAPu.

Pomocí služby ONE COMPASS Leisure mohou zákazníci zjišťovat například nejbližší koncert, program kina nebo tanečního klubu. Služba odpovídá na otázky jako : "Který film se brzo začne hrát v nejbližším kině ?" nebo "Kde se bude konat další jazzový koncert?" V kategorii "vstupné zdarma" jsou uvedeny všechny akce v okolí, kam je možné se dostat zadarmo. S kategoriemi jako "živá muzika" nebo "party" nic nebrání zájemcům kreativně strávit večer.

ONE COMPASS Information poskytuje informace pro situace nouze. Tato služba nabízí adresy nejbližších nemocnic, lékáren, bank nebo policejních stanic. Uživatelé mohou dokonce upřesnit svůj požadavek v jednotlivých kategoriích, například podle typu restaurace (italská nebo čínská) nebo podle otevírací doby (teplá jídla po půlnoci).

 www.nokia.cz

Článek ze dne 8. července 2002 - pondělí