logo itpoint.cz

Redbus Interhouse otevírá housingové centrum za více než 300 milionů korun

Moderní housingové centrum v Praze představuje pro společnost Redbus Interhouse významnou investici nejen z finančního hlediska, ale i z hlediska budoucího rozvoje společnosti, která není vázán na žádného dodavatele, a proto svým klientům může poskytnout naprostou svobodu výběru telekomunikační společnosti, poskytovatele internetového připojení a dodavatele služeb.

Společnost Redbus Interhouse Plc, přední evropský poskytovatel nezávislých housingových služeb, vybudoval v České republice moderní datové centrum. Na ploše 2100 m2 nabídne svým klientům profesionálně spravované a maximálně bezpečné prostory pro provoz firemních serverů.

"Nezávislá housingová centra provozujeme ve všech klíčových obchodních uzlech po celé Evropě již od roku 1998. Česká republika je přitom první zemí ve střední a východní Evropě, ve které jsme se rozhodli naše housingové centrum vybudovat," řekl Mike Tobin, ředitel pro marketing a prodej společnosti Redbus Interhouse Plc.

"Očekáváme, že s rychlým rozvojem Internetu a rostoucí technickou náročností datových sítí se začnou i české firmy odklánět od tradičních řešení. Místo umístění serverů ve vlastních prostorách budou ve stále větší míře hledat nová, ekonomicky efektivní a bezpečná řešení pro provoz svých datových zařízení," dodává Mike Tobin.

Moderní housingové centrum v Praze představuje pro společnost Redbus Interhouse významnou investici nejen z finančního hlediska, ale i z hlediska budoucího rozvoje společnosti. "Celkové náklady na vybudování moderního housingového centra v Praze přesáhly 300 milionů korun," uvedl Boris Bělousov, ředitel společnosti Redbus Interhouse (Czech), a. s. "Praha je zároveň výhodným strategickým bodem pro vstup na trhy střední a východní Evropy," dodává Mike Tobin.

Potěšení nad investicí britské společnosti Redbus Interhouse vyjádřila i Anne Pringle, britská velvyslankyně : "Získáním tak významné investice do oblasti informačních technologií potvrzuje Česká republika svoji technologickou vyspělost v regionu střední Evropy."

Na rozdíl od telekomunikačních operátorů provozuje Redbus Interhouse výhradně nezávislá housingová centra. "Díky naší nezávislosti nabízíme klientům nejmodernější a ekonomicky nejefektivnější řešení odpovídající jejich individuálním požadavkům," uvedl Mike Tobin. V praxi to znamená, že Redbus Interhouse není vázán na žádného dodavatele, a proto svým klientům může poskytnout naprostou svobodu výběru telekomunikační společnosti, poskytovatele internetového připojení a dodavatele služeb.

Redbus Interhouse chce v České republice poskytovat služby celému spektru firem, od malých až po velké firmy. Mezi další skupinu zákazníků budou patřit nadnárodní společnosti, které již využívají služeb nezávislého housingového centra v některé ze zemí západní Evropy. Boris Bělousov potvrzuje, že již nyní vede jednání s několika potenciálními zákazníky.

Mezi své hlavní konkurenční výhody, vedle statutu nezávislosti, počítá Redbus Interhouse vysoce výkonnou infrastrukturu s rychlými komunikačními linkami a několikanásobně zálohovanými energetickými zdroji s celkovým příkonem 6 MW. Důležité je i několik úrovní fyzického zabezpečení a protipožární ochrany.

Společnost Redbus Interhouse se snaží při výstavbě nových datových center zohledňovat také prostředí, ve kterém jsou její objekty budovány. "Pražské housingové centrum sídlí v atraktivní budově Corso Karlín v Praze 8 a představuje jedno z nejmodernějších zařízení na světě," řekl Boris Bělousov.

 REdbUS

Článek ze dne 24. dubna 2002 - středa