logo itpoint.cz

Renault Trucks ČR využívá služeb Aliatelu

Aliatel je již druhým rokem dodavatelem telekomunikačních služeb pro společnost Renault Trucks ČR s. r.o. Smlouva mezi oběma společnostmi byla podepsána v červenci roku 2000 a v první fázi se týkala poskytování datové služby Business IP. Aliatel propojil privátní datovou sítí centrálu Renaultu v Praze s pobočkami v Rudné a v Brně a v lednu 2002 připojil i pobočku v Bratislavě.

Společnost Aliatel a.s. je již druhým rokem dodavatelem telekomunikačních služeb pro společnost Renault Trucks ČR s. r.o. Smlouva mezi oběma společnostmi byla podepsána v červenci roku 2000 a v první fázi se týkala poskytování datové služby Business IP. Aliatel propojil privátní datovou sítí centrálu Renaultu v Praze s pobočkami v Rudné a v Brně a v lednu 2002 připojil i pobočku v Bratislavě.

V prosinci roku 2001 byla mezi oběma společnostmi podepsána smlouva na poskytování hlasové služby Business Call Direct a internetového připojení Speedline 256 kbit. Aliatel tak dnes poskytuje Renaultu kompletní telekomunikační služby - data, hlas a internet.

"Jsme nadmíru spokojeni se servisem a kvalitou služeb, které nám Aliatel dodává. Naše obchodní partnerství je postaveno na vzájemné důvěře a znalosti," říká Petr Macháček, IT manager. V letošním roce proběhlo stěhování společnosti Renault Trucks do náhradních prostor Business Centra CORSO Karlín. To znamenalo i stěhování jedné datové přípojky, tedy vybudování nové služby, částečný paralelní provoz a následné zrušení stávající služby. "I tentokrát vše proběhlo bez komplikací a s poskytovanými službami jsme spokojeni. Aliatel reaguje na naše požadavky proaktivně a včas a pozitivně nás překvapil poměrně výrazný pokles telefonního účtu za hlasové služby," dodává Macháček.

"Renault Trucks je zákazník, který požaduje maximální kvalitu a spolehlivost dodávaných služeb, což jistě hrálo roli při výběru dodavatele. Aliatel se snaží svým zákazníkům nabízet výhodnou alternativu k dosud využívaným službám. Víme, že ocení nejen efektivní a vysoce spolehlivé služby, ale také individuální přístup k řešení jejich potřeb v oblasti telekomunikací," říká Key Account manažer Aliatelu, Jaroslav Kotula, a dodává : "Příkladem takového nestandardního řešení bylo například krátce po povodních vybudování připojení do celosvětové sítě Equant, kterou je Renault připojen do Francie. Jednalo se o náhradu za připojení přes dominantního operátora (ČTc), které bylo realizováno nestandardně v několika málo dnech. Navíc, ihned poté co si Renault zajistil dodávky el. energie ve vlastních prostorách BC CORSO v Karlíně, zprovoznil Aliatel všechny služby.

Mezi další významné zákazníky využívající některou z kombinací telekomunikačních služeb Aliatelu patří například Česká Spořitelna, eBanka, SCANIA ČR, Lekkerland O.K. Foods, Velux, Datart International, Preciosa, Ernst &Young či BertelsmannSpringer CZ.

Renault Trucks ČR je filiálkou francouzského výrobce nákladních automobilů Renault Trucks. Od svého založení v roce 1997 poskytuje českým dopravcům a zákazníkům moderní, spolehlivé a komfortní nákladní vozy značky Renault. V současnosti je Renault Trucks ČR zavedenou respektovanou společností, která hraje na trhu nákladních automobilů v České republice jednu z hlavních rolí. Značka Renault nabízí kompletní řadu vozidel od 2,8 do 44 tun, vhodných pro nejširší účel a využití. Od dopravy, přepravy, před rozvážku, veřejné služby, až po těžké stavební práce.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 10. října 2002 - čtvrtek