logo itpoint.cz

Řešení Alcatel Next Generation Network umožní společnosti NEXTRA poskytovat mezinárodní telekomunikační služby

Nová síť, založená na nejmodernější technologii Alcatel NGN a využívající řešení Alcatel 5020 SoftSwitch VoIP, mediální bránu a správu sítě typu end-to-end, umožní při dodržení nejvyšších standardů kvality nabízet vedle tradičních hlasových služeb také služby na bázi IP. Takovéto řešení NGN, které v současnosti spojuje Prahu, Bratislavu a Frankfurt, by mělo být v budoucnosti rozšířeno i do dalších evropských zemí, ve kterých NEXTRA působí.

Společnost Alcatel oznámila úspěšné dokončení první fáze implementace sítě Next Generation Network (NGN) u společnosti NEXTRA. Síť propojuje tři země středoevropského regionu - Českou republiku, Německo a Slovensko. Díky ní se společnost NEXTRA stala první středoevropskou firmou, která zahájila poskytování mezinárodních telekomunikačních služeb v síti na bázi paketů.

Tato síť, založená na nejmodernější technologii Alcatel NGN a využívající řešení Alcatel 5020 SoftSwitch VoIP, mediální bránu a správu sítě typu end-to-end, umožní při dodržení nejvyšších standardů kvality nabízet vedle tradičních hlasových služeb také služby na bázi IP. Takovéto řešení NGN, které v současnosti spojuje Prahu, Bratislavu a Frankfurt, by mělo být v budoucnosti rozšířeno i do dalších evropských zemí, ve kterých NEXTRA působí.

"První úspěšná implementace sítě NEXTRA dokazuje naši schopnost dodávat řešení pro sítě příští generace (Next Generation Network, NGN)," řekl Ludwig De Maeyer, prezident společnosti Alcatel pro hlasové sítě. "Pokročilé řešení umožní poskytovatelům pružně reagovat na požadavky trhu, poskytovat konvergované služby a řešení a nabídnout zákazníkům efektivním způsobem konkurenční výhody."

NEXTRA, dceřiná společnost norského Telenoru, získala zkušenosti jako poskytovatel připojení na pokročilém a rychle rostoucím norském trhu. V současnosti je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb na bázi IP. Kromě Norska založila internetové firmy v Rakousku, České a Slovenské republice, Švédsku, Maďarsku, Itálii, Rusku a Velké Británii.

Portfolio Next Generation Network společnosti Alcatel zahrnuje úplnou škálu zařízení typu softswitch a bran zajišťujících bezproblémové přenosy v konvergovaných hlasových/datových sítích. Ať již poskytovatelé chtějí nabídnout hlasové služby v rámci datové sítě nebo naopak přenos dat v hlasové síti, Alcatel má dostatečné zkušenosti a ověřené produkty, které umožní nabídnout profitabilní služby s přidanou hodnotou a minimalizují investice. Portfolio řešení zahrnuje systémy optimalizace zatížení veřejné telefonní sítě odklonem do sítě IP (Internet offload solutions), tranzitní ústředny, lokální řešení přístupu pro domácnosti i podniky, a to jak pro hlasové služby, tak i pro pokročilé multimediální aplikace.

NEXTRA Czech Republic s.r.o respektuje jedinečnost každé společnosti, analyzuje a navrhuje vždy optimální komunikační řešení s důrazem na individuální přístup k zákazníkovi. NEXTRA nabízí celou škálu komunikačních služeb na bázi IP protokolu, jako jsou služby pro spolehlivé připojení k Internetu, hostování serverů a aplikací v datových centrech, řešení pro zabezpečení firemních dat, telekomunikační služby - kvalitní, levné telefonování a služby budování virtuálních privátních sítí - řešení pro vnitrofiremní komunikaci.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 21. května 2002 - úterý