logo itpoint.cz

Řešení pro IP konvergenci v mnichovském hotelu Marriott

Celé řešení je založeno na přechodu z tradičního systému Hicom na komunikační technologii HiPath při zachování stávající investice. Díky tomuto řešení bylo vybudováno pevné internetové připojení v hotelu a zasedacích místnostech a zároveň bezdrátového přístup v hale a restauracích.

Siemens, skupina Informace a komunikace - sítě, instalovala v hotelu Marriott v Mnichově své konvergované komunikační řešení založené na platformě IP. Celé řešení je založeno na přechodu z tradičního systému Hicom na komunikační technologii HiPath při zachování stávající investice. Díky tomuto řešení bylo vybudováno pevné internetové připojení v hotelu a zasedacích místnostech a zároveň bezdrátového přístup v hale a restauracích.

Hotel Marriott se tak stává další v řadě mezinárodních společností, které se rozhodly pro konvergovanou architekturu HiPath, která umožňuje převést výhody IP technologie na stávající komunikační systémy. V tomto případě byl tradiční systém Hicom převeden na platformu HiPath 4000 se zachováním stávajících koncových zařízení a předchozích investic a zároveň nízkých současných i budoucích provozních nákladů. Důvodem je komunikační struktura nového bezdrátového přístupu na internet, která je řízena prostřednictvím centrálního systému. Díky tomu typu řešení je zaručena rychlá návratnost investice.

Internetové připojení nabízí rychlou přenosovou rychlost na bezdrátových i kabelových linkách. V pokojích pro hosty byla použita technologie DSL s rychlostí 7,4 Mbit/s směrem k uživateli a 2,6 Mbit/s od uživatele, zatímco bezdrátová širokopásmová technologie pracuje o rychlosti 11,3 Mbits/s. To znamená, že lze rovněž bez problémů přenášet i multimediální obsah.

Použití internetu prostřednictvím pevné sítě je přičteno k hotelovému účtu hosta. Přístup k intranetovým stránkám hotelu Marriott je hostům nabízen zdarma. Pro použití bezdrátové lokální sítě LAN získávají hosté speciální kupón, který poskytuje určité množství času i objemu dat, které lze stáhnout. Tento kupón mohou využít i hosté, kteří v hotelu nebydlí, např. účastníci konferencí.

Celé přístupové řešení nabízí vysokou úroveň zabezpečení —VPN tunely — pro zákaznické transakce vázané na požadavek přísného utajení. Uživatelé se mohou bez omezení či bezpečnostních rizik připojit k intranetovým stránkám svých společností a mohou tak kdykoli používat datové a komunikační struktury, které potřebují.

Celkové řešení bylo vyvinuto a zavedeno ve spolupráci firem BinTec Communications AG a Fujitsu Siemens Computers. BinTec Communications poskytla bezdrátovou síť LAN a společnost Fujitsu Siemens Computers dodala bránu pro aplikační software Siemens i250 používaný pro kontrolu a fakturaci přístupu na WLAN.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům zavádět novou technologii založenou na bázi IP v hlasových a datových infrastrukturách a zároveň ochránit stávající investice. Pro konvergovaná řešení IP existuje více než 30 produktů HiPath. Patří mezi ně komunikační platformy pro IP, komunikační platformy založené na TDM, terminály IP a multimediální klienti pro PC a přístupové body, včetně bran, a terminálů pro adaptéry. Na největším veletrhu o informačních a komunikačních technologiích CeBIT 2001 představila společnost Siemens na 20 dalších novinek HiPath: nové produkty a rozšířené funkce. V současné době se společnost zaměřuje především na aplikace a řešení založená na IP, např. HiPath ProCenter pro elektronické řízení vztahů se zákazníky (eCRM) a HiPath MobileOffice, což je ucelené řešení pro mobilní aplikace.

Další informace o technologii HiPath najdete na adrese http://www.hipath.com

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 10. dubna 2002 - středa