logo itpoint.cz

Řešení širokopásmové sítě nové generace společnosti Nokia si vybrala finská společnost Elisa Networks

Elisa Networks Ltd. Finsko a Nokia podepsaly rámcovou dohodu na dodávku řešení širokopásmových sítí nové generace. Smlouva se týká dodávky všech širokopásmových síťových produktů společnosti Nokia včetně inteligentního hraničního směrovače Nokia ASR 2020, platformy pro přístup k více službám Nokia D500 a řídícího softwaru Nokia NetAct for Broadband.

Elisa Networks Ltd. Finsko a Nokia podepsaly rámcovou dohodu na dodávku řešení širokopásmových sítí nové generace. Smlouva se týká dodávky všech širokopásmových síťových produktů společnosti Nokia včetně inteligentního hraničního směrovače Nokia ASR 2020, platformy pro přístup k více službám Nokia D500 a řídícího softwaru Nokia NetAct for Broadband. Jako doplněk platformy D500 bude Nokia nadále dodávat osvědčený D50e DSLAM s jeho cenově výhodnou dvoustupňovou architekturou a poskytováním rychlého internetového připojení a služby frame relay.

Elisa Networks s použitím produktů Nokia rozšíří svou širokopásmovou síť pro služby založené na technologiích ADSL, G.SHDSL a VDSL, aby se přiblížila architektuře založené na protokolu IP. Umožní jí to cenově výhodně uvádět širší spektrum služeb generujících zisk, například multimédia na požádána a širokopásmovou televizi po DSL. Elisa má v úmyslu být vedoucím provozovatelem širokopásmové sítě ve Finsku a v současné době nabízí službu širokopásmové televize po DSL ve východních Helsinkách.

"Elisa má úspěšný dlouhodobý vztah se společností Nokia v oblasti širokopásmových přístupových sítí, který se datuje od prvních dodávek platformy D50e DSLAM v roce 1999," říká Jukka Veteläsuo, Managing Director Elisa Networks Ltd. "D500 se ideálně hodí pro plánovaný vývoj služeb a sítě společnosti Elisa, zatímco Nokia ASR 2020 nám poskytne veškerou funkčnost, kterou potřebujeme pro sdružování a ukončování linek se skutečně pětidevítkovou spolehlivostí. Všechny tyto produkty dohromady otevírají spektrum nových možností v poskytování služeb pro naše zákazníky a přinesou užitek našemu podnikání právě nyní i v budoucnosti."

"Jsme potěšeni, že Elisa zvolila naše portfolio širokopásmových produktů pro vývoj své sítě na cenově výhodnou, na protokolu IP založenou architekturu služeb, které bude generovat vysoké tržby," říká Ari Lehtoranta, Senior Vice President, Nokia Broadband Systems. "Všechny širokopásmové produkty Nokia - D500, ASR 2020 i NetAct for Broadband - od základu počítají s přenosy médií a jsou vytvořeny tak, aby podpořily přechod operátorů na architekturu služeb založenou výlučně na protokolu IP. Ta jim totiž umožní dosáhnout vyšší cenové výhodnosti při poskytování hlasových, video a datových služeb."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 10. července 2002 - středa