logo itpoint.cz

Rychlejší spojení zrychlí dodávky léků

KPNQwest/GTS bude pro společnost Alliance Unichem CZ zajišťovat hlasové a datové služby a připojení k internetu o reálné přenosové rychlosti 128 kbps za sekundu.

Rychlejší distribuci léčiv a zdravotnického materiálu lékárnám a tím pacientům umožní nové telekomunikační řešení velkoobchodního distributora, společnosti Alliance Unichem CZ. Na základě nově uzavřené smlouvy se poskytovatelem telekomunikační infrastruktury stala společnost KPNQwest/GTS.

Ta bude pro společnost Alliance Unichem CZ zajišťovat hlasové a datové služby a připojení k internetu o reálné přenosové rychlosti 128 kbps za sekundu.

Společnost Alliance UniChem CZ vznikla v září 2000 sloučením společností PLUS s.r.o. a Pragopharm s.r.o., do kterých v roce 1999 kapitálově vstoupila Alliance Santé S.A., součást Alliance UniChem plc. Společnost Alliance UniChem plc. je druhý největší evropský distributor léčiv, zdravotnického materiálu a ostatního doplňkového sortimentu. Má více než 60 000 zákazníků v řadě evropských zemí včetně České republiky.

Společnost KPNQwest/GTS jako největší alternativní operátor a poskytovatel internetových a datových služeb vznikla počátkem května provozním sloučením společností GTS Czech a KPNQwest Czechia. V Evropě nyní provozuje 25 000 kilometrů dlouhou síť optických kabelů s připojením v 60 evropských velkoměstech a 14 metropolitních sítích.

 www.gtsgroup.cz

Článek ze dne 13. května 2002 - pondělí