logo itpoint.cz

Siemens - 10 let působení na českém telekomunikačním trhu

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace (IC) je vedoucím dodavatelem produktů a řešení pro privátní sítě, operátory pevných i mobilních sítí a také koncových zařízení pro jednotlivé uživatele, v tomto roce završí 10 let působení na českém telekomunikačním trhu.

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace v tomto roce završí 10 let působení na českém telekomunikačním trhu.

V roce 1991 bylo vypsáno výběrové řízení na digitalizaci jednotné telekomunikační sítě, a Siemens se stal jedním ze dvou vítězů tohoto tendru. Tato významná událost odstartovala novodobou historii firmy Siemens na českém telekomunikačním trhu. V roce 1992 byl založen společný podnik Tescom s podíly Tesly Karlín a Siemens AG (se sídlem na Průmyslové), který v krátké době zahájil výrobu a dodávky prvních systémů EWSD. Později přibyly i další aktivity v oblasti pevných sítí a od roku 1997 i dodávky a výstavba technologie mobilních sítí.

Paralelně se začaly rozvíjet i aktivity v oblasti privátní komunikace – v roce 1992 byla založena firma Siemens komunikační systémy (se svým pozdějším sídlem v Římské), která se zabývala prodejem a servisem pobočkových ústředen Hicom, koncových přístrojů, a od r. 1996 i prodejem a servisem mobilních telefonů.

V letech 1999 - 2000 došlo ke spojení obou firem pod společnou hlavičkou Siemens s.r.o., restrukturalizaci a přestěhování skupiny privátních sítí na Průmyslovou a skupiny koncových přístrojů do areálu na Evropské. Za více než 10 let činnosti firmy Siemens na českém telekomunikačním trhu se podařilo dosáhnout jak mimořádných podílů na trhu, tak i získat celou řadu velice významných zákazníků ve všech oblastech činnosti.

Zde jsou základní milníky z více než desetileté historie firmy Siemens na českém telekomunikačním trhu :

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace (IC) je vedoucím dodavatelem produktů a řešení pro privátní sítě, operátory pevných i mobilních sítí a také koncových zařízení pro jednotlivé uživatele.

Pro oblast privátních sítí skupina IC nabízí komplexní řešení založené na IP protokolu pro podnikovou hlasovou, datovou i konvergovanou komunikaci, široké spektrum aplikací a profesionálních služeb. Pro provozovatele veřejných sítí skupina IC realizuje kompletní infrastrukturu a aplikace pro všechny části sítí – přístupové sítě, spojovací systémy i architekturu pro sítě nové generace, širokopásmové sítě na platformě IP protokolu i optické přenosové sítě. Skupina IC také dodává a instaluje veškerou technologii pro operátory mobilních sítí – infrastrukturu sítí GSM, UMTS, technologii GPRS i WAP a veškeré moderní aplikace a technologii pro moderní služby mobilních sítí. Siemens dále dodává koncové terminály pro mobilní i pevné sítě – mobilní telefony, datové moduly GSM, organizéry, bezšňůrové telefony a koncové terminály ISDN .

 www.siemens.cz

Článek ze dne 28. června 2002 - pátek