logo itpoint.cz

Siemens a Český Telecom uzavírají rámcovou smlouvu o dodávce NGN technologie SURPASS

Tříletý rámcový kontrakt zahrnuje dodávku, montáž a uvedení do provozu řešení SURPASS pro Virtual Trunking (VT), Voice over Broadband (VoBB) a NextGen-Applications (NGA). Dodávka a instalace první dílčí objednávky Virtual Trunking se uskuteční do konce listopadu tohoto roku. Tato další objednávka konvergované technologie SURPASS potvrzuje celosvětové vedoucí postavení firmy Siemens jakožto dodavatele řešení NGN.

Největší český provozovatel pevné telekomunikační sítě - Český Telecom uzavřel s firmou Siemens, divizí Informace a komunikace – sítě, rámcovou smlouvu na dodávku technologie SURPASS pro sítě nové generace (NGN). Tříletý rámcový kontrakt zahrnuje dodávku, montáž a uvedení do provozu řešení SURPASS pro Virtual Trunking (VT), Voice over Broadband (VoBB) a NextGen-Applications (NGA). Dodávka a instalace první dílčí objednávky Virtual Trunking se uskuteční do konce listopadu tohoto roku. Tato další objednávka konvergované technologie SURPASS potvrzuje celosvětové vedoucí postavení firmy Siemens jakožto dodavatele řešení NGN.

Český Telecom modernizuje svou telekomunikační síť pomocí konvergované technologie SURPASS firmy Siemens, aby snížil provozní náklady a novou nabídkou služeb zvýšil svůj obrat. Kromě toho pomocí SURPASS Virtual Trunking odlehčí největší český provozovatel telekomunikační sítě stále stoupajícímu provoznímu zatížení sítě. SURPASS Virtual Trunking se skládá mj. i ze softswitche SURPASS hiQ 9200, tj. Control a Call-Feature serveru a Mediagateways z řady SURPASS hiG, které spojují hlasové a IP sítě.

Provozovatel sítě dále plánuje, že v následujícím období budou do jeho sítě integrována další řešení SURPASS. Měly by tak být zavedeny aplikace SURPASS-NextGen, s jejichž pomocí pak bude možné nabízet širokou paletu nových IP služeb. Český Telecom chce rovněž využít řešení SURPASS Voice over Broadband, které nabízí stávající služby pro přenos hlasu, NGN-Features a také aplikace pro účastnické přípojky a terminály založené na IP.

Generální ředitel společnosti Český Telecom RNDr. Přemysl Klíma k uzavření smlouvy uvedl : "Český Telecom směřuje svoji nabídku k širokopásmovým službám a službám konvergujícím hlas i data. Ve výběrovém řízením jsme se rozhodli pro SURPASS jako klíčový prvek pro tyto služby. Siemens nám nabízí moderní a efektivní technologii."

"Český Telecom je provozovatel sítě, který neustále inovuje a systematicky reaguje na požadavky trhu a svých zákazníků. Díky technologii SURPASS pomáháme našim zákazníkům zvyšovat využití sítě a díky inovativní nabídce služeb také otevřít nový obchodní prostor. Těší nás, že si Český Telecom vybral za svého partnera pro technologii NGN právě firmu Siemens", řekl vedoucí divize Siemens Wireline Communication Christof Wahl.

SURPASS je celosvětově špičková architektura konvergence Carrier-Grade IP umožňující migraci klasických sítí založených na TDM do sítí založených na IP. Pomocí SURPASS spojuje Siemens obě velké světové sítě, síť telefonní a internetovou, a to formou evoluční koncepce. SURPASS přináší na základě otevřené architektury do světa IP vysokou kvalitu, bohaté výkonnostní parametry a mimořádně velkou spolehlivost klasických komunikačních sítí v reálném čase, založených na TDM. SURPASS nabízí kompletní a výkonné řešení pro přenos hlasu/dat pro Next Generation Network. Siemens se pomocí technologie pro tento tržní segment snaží dosáhnout špičkového postavení na trhu.

Dosud si řešení SURPASS objednalo více než 60 provozovatelů pevné sítě. K zákazníkům patří například British Telecom (BT), Chunghwa Telecom, ForthNET, mediaWays, Omantel, OTE Greece, PT Prime, PT Telkom, SingTel, Sonera, Telemar, tesion, Telecom Egypt a TelecomAsia (Thajsko).

 www.siemens.cz

Článek ze dne 31. října 2002 - čtvrtek