logo itpoint.cz

Siemens a T-Mobile International podepsaly rámcovou mezinárodní smlouvu na období 10 let na dodávku technologie UMTS pro dceřiné společnosti firmy T-Mobile

Jako mezinárodní rámcová smlouva se tato dohoda týká operátora T-Mobile v Německu i jeho dceřiných společností - max.mobil v Rakousku, BEN v Nizozemí a One 2 One ve Velké Británii. V Německu se T-Mobile chystá spustit síť UMTS.

Siemens a mobilní operátor T-Mobile International AG se dohodli na dlouhodobé spolupráci v oblasti mobilní technologie UMTS. Během mezinárodní tiskové konference pořádané v Berlíně firmou Deutsche Telekom podepsaly obě společnosti smlouvu na dodávku a zavedení technologie UMTS. Smlouva byla podepsána na období deseti let. Siemens, divize Information and Communication Mobile (IC Mobile), dodá a zavede mobilní síť UMTS. President a generální ředitel společnosti Siemens Heinrich v. Pierer k tomu uvedl : "Touto smlouvou dávají oba partneři jasný signál budoucnosti UMTS v Německu."

Jako mezinárodní rámcová smlouva se tato dohoda týká operátora T-Mobile v Německu i jeho dceřiných společností - max.mobil v Rakousku, BEN v Nizozemí a One 2 One ve Velké Británii. V Německu se T-Mobile chystá spustit síť UMTS. "Jsem rád, že rozšíření technické sítě probíhá s tak silným partnerem, jakým je Siemens," konstatoval Ron Sommer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Deutsche Telekom.

Společnosti T-Mobile a Siemens již položily základní kameny použití UMTS a mobilních multimediálních služeb. V Mnichově a ve Vídni byly začátkem loňského léta provedeny první úspěšné testy propojení mezi mobilními zařízeními UMTS. Na podzim 2001 spojily firmy T-Mobile a Siemens své síly a uskutečnily první živou mezinárodní videokonferenci mezi Německem a Rakouskem prostřednictvím UMTS. Loni v listopadu provedli oba partneři v testovací síti UMTS v Mnichově mobilní přenos dat šestkrát vyšší rychlostí, než je ISDN (384 kb/sec). Přenos dat a videa se uskutečnil simultánně na pěti testovacích zařízeních.

Společnost Siemens je jedním z dodavatelů T-Mobile od roku 1992. Kromě dodávek mobilních telefonů instaloval Siemens ústředny, inteligentní sítě a mobilní aplikace GSM. "Úspěšná spolupráce s T-Mobile je ideálním východiskem pro další spolupráci v oblasti UMTS. Jsme rádi, že se tato rámcová smlouva stala součástí naší další spolupráce," uvedl Rudi Lamprecht, člen představenstva společnosti Siemens AG a prezident skupiny IC Mobile.

Mobilní technologie UMTS, která se také nazývá mobilní technologie třetí generace, nabízí uživatelům mobilních telefonů vysokou rychlost pro přenos dat a multimediální služby.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. února 2002 - pondělí