logo itpoint.cz

Siemens a Vodafone ohlásily spolupráci v oblasti mobilních IP sítí

Základem spolupráce bude standardizovaná a flexibilně rozšiřitelná platforma Siemens IP Multimedia Subsystem (IMS). Díky komunikaci uživatel - uživatel podporuje Siemens IP Multimedia Subsystem celou řadu mobilních služeb. Jediným přihlášením získají uživatelé přístup k možnostem interakce a komunikace, jako je např. chat, hry pro několik hráčů a společné využití obchodních aplikací.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) a společnost Vodafone Pilotentwicklung GmbH podepsaly smlouvu o spolupráci na společném vývoji a testech budoucího scénáře pro multimediální aplikace založené na protokolu SIP (Session Initiation Protocol) v oblasti mobilní telefonie. Základem spolupráce bude standardizovaná a flexibilně rozšiřitelná platforma Siemens IP Multimedia Subsystem (IMS).

Spolupráce mezi společnostmi Siemens a Vodafone Pilotentwicklung (vpe) podtrhuje význam jednotné a standardizované platformy pro budoucí mobilní služby. Ve srovnání s předchozími konstelacemi mezi klienty a serverem není Siemens IP Multimedia Subsystem ani tak autorizované řešení jako spíše řešení standardizované v rámci partnerského projektu třetí generace (3rd Generation Partnership Project, 3GPP). Poskytovatelům služeb nabízí mnoho výhod v oblasti nákladů. Například se stále se zvyšujícím počtem uživatelů se může rozrůstat i Siemens IMS prostřednictvím integrace dalších komponentů a bez potřeby systémy měnit. Pouhou integrací nových serverů také dokáže pojmout neustále narůstající počet aplikací.

Člen představenstva skupiny IC Mobile Lothar Pauly k tomu uvedl : "Tato spolupráce posouvá velké hráče v mobilních komunikacích na vedoucí pozici ve vývoji budoucí infrastruktury celé založené na internetovém protokolu."

Další výhody plynou z použití rozšířeného internetového protokolu (IP) pro přenos dat. Proto mohou být nabízené služby k dispozici pro všechna spojení založená na přepojování paketů (např. W-LAN, GPRS a UMTS) – a tudíž i pro širokou základnu uživatelů. Kromě toho lze ke stávajícím síťovým službám připojit při velmi nízkých nákladech i nové aplikace jako např. lokalizační nebo prezenční informace.

Díky komunikaci uživatel - uživatel podporuje Siemens IP Multimedia Subsystem celou řadu mobilních služeb. Jediným přihlášením získají uživatelé přístup k možnostem interakce a komunikace, jako je např. chat, hry pro několik hráčů a společné využití obchodních aplikací. Uživatel si rovněž může zvolit osobní profil, aby oddělil pracovní činnosti od aktivit pro volný čas.

"Díky této spolupráci již máme příležitost definovat budoucí architekturu sítě a funkce mezi poskytovatelem služeb a operátorem. Můžeme tak dokonale minimalizovat riziko a optimalizovat potřebu financí a času," říká o spolupráci generální ředitel Vodafone Pilotentwicklung Bernd Wiemann.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 11. září 2002 - středa