logo itpoint.cz

Siemens dodá norskému mobilnímu operátorovi Tele2 technologii pro sítě UMTS

Siemens bude mít na starosti dodávky a instalaci základnových stanic a hlavních síťových uzlů společnosti Tele2 v Norsku. Další spolupráce s Tele2 bude mít za cíl zajistit úspěch společnosti na trhu služeb UMTS.

Norský mobilní operátor Tele2 AS, který je dceřinou společností švédské skupiny Tele2 Group, si za dodavatele své sítě UMTS zvolil společnost Siemens. Podle nedávno podepsané dohody vybuduje Siemens radiovou síť UMTS a rovněž dodá hlavní síťovou technologii. Dodávky i instalace sítě pro společnost Tele2 v Oslu začnou letos v květnu.

Siemens bude mít na starosti dodávky a instalaci základnových stanic a hlavních síťových uzlů společnosti Tele2 v Norsku. Další spolupráce s Tele2 bude mít za cíl zajistit úspěch společnosti na trhu služeb UMTS.

"Siemens je jedním z našich vybraných dodavatelů, který má za sebou celou řadu úspěchů. Rozšíření spolupráce v oblasti technologie UMTS je jen přirozeným krokem spojeným s technickými výhodami, který povede k dalšímu posílení úspěšného vztahu mezi našimi společnostmi," uvedl generální ředitel Tele2 AB Lars-Johan Jarnheimer.

"Jsme rádi, že dlouholetá vynikající spolupráce se společností Tele2 nám umožnila se stát poskytovatelem technologie UMTS právě pro tuto společnost," dodal Lothar Pauly, člen představenstva skupiny Information and Communication Mobile. Společnosti Tele2 dodává Siemens technologie GSM, GPRS a technologii předplacených služeb. Tele2 a Siemens společně nabízejí služby mobilních sítí v sedmi zemích, včetně Švédska, Pobaltí, Dánska a Nizozemí.

Společnost Tele2 AB založená v roce 1993 je předním alternativním panevropským telekomunikačním operátorem, který 15 milionům lidí v 21 státech nabízí služby pevných i mobilních sítí a datové a internetové služby pod názvy Tele2, Tango a Comviq.

Společně se svým partnerem NEC uzavřela společnost Siemens dodavatelské smlouvy s prakticky všemi hlavními mobilními operátory v Evropě. Firma již úspěšně otestovala funkčnost své technologie UMTS u více než 20 mobilních operátorů v Evropě i Asii. Součástí těchto testů byly přenosy hlasu a dat v testovacích sítích UMTS i ve stávajících sítích GSM a pevných sítích přes národní hranice.

Koncem loňského roku zahájily společnosti Siemens IC Mobile/NEC ostrý provoz sítí UMTS na ostrově Man a v Monaku. Kromě přenosu hlasu zde dochází k přenosu videa, a síť UMTS rovněž umožňuje mobilní přístup na intranet a internet. Ze zavedených aplikací UMTS lze například jmenovat přijímání a odesílání e-mailů, přehrávání videa a poskytování informační služeb založených na poloze uživatele.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 8. dubna 2002 - pondělí