logo itpoint.cz

Siemens dodá první mobilní telefony pro sítě GSM i TDMA americkému operátorovi ATT Wireless

Telefony S46 jako první na světě dokáží pracovat se sítěmi GSM i TDMA. Siemens navíc představil i mobilní telefon M46, který se na trh USA dostane ve třetím letošním čtvrtletí.

Společnost Siemens na veletrhu Wireless 2002 Show ve floridském městě Orlando, kterou pořádá Asociace celulárních telekomunikací a internetu (Cellular Telecommunications & Internet Association – CTIA), potvrdila, že se chce stát předním dodavatelem na trhu mobilních telefonů v USA. Oznámila totiž, že dodá společnosti AT&T Wireless, jednomu z největších amerických mobilních operátorů, telefony S46, které jako první na světě dokáží pracovat se sítěmi GSM i TDMA. Siemens navíc představil i mobilní telefon M46, který se na trh USA dostane ve třetím letošním čtvrtletí. Podle zprávy společnosti Gartner Group je Siemens třetí největší výrobce mobilních telefonů na světě.

 S 46 Siemens S46 je první dostupný telefon na světě, který v sobě spojuje funkce pro sítě GSM (Global System for Mobile communications) TDMA (Time Division Multiple Access). Telefon je dual-bandový jak v systému GSM, kde podporuje pásma 900 a 1900 MHz, tak v systému TDMA, kde podporuje pásma 850 a 1900 MHz. Díky podpoře sítí GSM uživatel nepotřebuje jiný telefon, když cestuje po Evropě či Asii. Technologie TDMA pak zajišťuje velkou část pokrytí v Severní Americe a také pokrytí ve většině latinskoamerických zemí. S46 automaticky volí preferovanou síť – má v sobě vestavěný vyhledávací mechanismus, který nejprve hledá signál GSM a poté signál TDMA, pokud spojení pomocí GSM není k dispozici.

 

 M 46 Další telefon, který bude uveden na trh USA, je Siemens M46. Jde o přístroj určený pro sítě GSM s frekvenčním pásmem 1900 MHz. Jeho uživatel má řadu možností jak telefon přizpůsobit vlastní osobnosti, například mnoho vyměnitelných barevných krytů CLIPit™ na přední i zadní stranu přístroje a širokou škálu vyzváněcích tónů a obrázků na displej, které lze stáhnout z internetu. M46 podporuje technologii Java™, což dává uživateli přístup k rychle rostoucímu počtu her a dalších aplikací pro zábavu. Zákazníci si mohou stahovat, ukládat a vyměňovat aplikace a hrát hry, které si vyberou. Stahování z internetu je velmi rychlé zásluhou technologie GPRS (třídy 8). Ta také zrychluje zobrazování internetových stránek prostřednictvím protokolu WAP. Další významnou charakteristikou telefonu je vestavěný modem pro přenos dat a faxování. Uživatelé, kteří chtějí přístroj používat i pro poslech hudby, si mohou dokoupit sluchátka k přehrávači MP3 a kartu MultiMediaCard o kapacitě 32 MB, na niž lze uložit až 50 minut hudby.

Mobilní telefony S46 a M46 se dají koupit jen v Severní Americe.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. dubna 2002 - úterý