logo itpoint.cz

Siemens dodá společnosti Vodafone serverovou technologii pro lokalizační služby

V rámci smlouvy zaintegruje Siemens IC Mobile server do sítí firmy Vodafone a propojí ho se stávajícími komponenty hlavní sítě, včetně stávajících platforem a funkcí pro provoz a servisní podporu.

Skupina Vodafone Group Plc (Vodafone) si zvolila Siemens, Information and Communication Mobile (IC Mobile), pro integraci serveru Siemens umožňujícího poskytování lokalizačních služeb (LES) do globální mobilní sítě společnosti Vodafone. Podle nedávno podepsané rámcové smlouvy umožní lokalizační server největšímu světovému mobilnímu operátorovi nabídnout celou řadu mobilních lokalizačních služeb a aplikací s přidanou hodnotou.

V rámci smlouvy zaintegruje Siemens IC Mobile server do sítí firmy Vodafone a propojí ho se stávajícími komponenty hlavní sítě, včetně stávajících platforem a funkcí pro provoz a servisní podporu. Siemens IC Mobile dále zajistí vysokou úroveň výkonu, flexibility, kapacity a odolnost vůči poruchám, kterou taková síť vyžaduje.

Siemens IC Mobile spolupracoval při vývoji technologie LES s firmou Vodafone, která si pro poskytování lokalizačních služeb zvolila flexibilní serverovou architekturu. Technologie je pro zákazníky zárukou zachování jejich soukromí a nabízí řízený přístup k celé řadě mobilních aplikací, které využívají informace o poloze uživatele vyjmuté z mobilní sítě. Internetová technologie LES založená na otevřených rozhraních umožní operátorům snadnou integraci nových aplikací získaných od třetích stran.

Geografické funkce, které jsou součástí Siemens LES, tzn. mapování, vytváření optimálního itineráře cesty či šifrování zeměpisné polohy, zajišťuje funkce MapInfo, která operátorům umožňuje dynamické vytváření obsahu lokalizačních služeb a jejich personalizaci. S integrovanou podporou roamingu budou moci zákazníci společnosti Vodafone v budoucnu využít lokalizační služby i v zahraničí.

"Jsme přesvědčeni, že možnost lokalizace je jedním z nejzajímavějších potenciálů aplikací na rozrůstajícím se trhu mobilních datových služeb," uvedl Thomas Geitner, ředitel společnosti Vodafone pro globální produkty a služby. "Práce se společností Siemens a MapInfo na vývoji globální lokalizační platformy nám umožní vytvořit komplexní bránu jak pro aplikace firmy Vodafone, tak i třetích stran."

"Lokalizační služby jsou v současné době hlavní součástí naší strategie. Jsme rádi, že jsme v této oblasti uzavřeli partnerství s firmou Vodafone, abychom společně využili nové příležitosti a možnosti, které tento trh nabízí," konstatoval prezident pro sítě ve skupině Siemens Information and Communication Mobile Group, Dr. Valentin Chapero Rueda. "Jsme přesvědčeni, že se toto partnerství stane dalším významným milníkem ve vývoji celého tohoto trhu."

Skupina Siemens IC Mobile dodává digitální spojovací technologii, základnové stanice a inteligentní síťové služby pro německou mobilní síť společnosti Vodafone již od roku 1990. Skupina Vodafone působí v 28 zemích a v současné době registruje více než 100 mil. zákazníků.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 18. března 2002 - pondělí