logo itpoint.cz

Siemens dodá technologii UMTS pro předního belgického mobilního operátora Proximus

Jako jeden z hlavních dodavatelů poskytne Siemens IC Mobile společnosti Proximus spojovací systém pro síť UMTS. První dodávky jsou naplánovány na druhé čtvrtletí tohoto roku - čerstvě podepsaná rámcová smlouva se týká období příštích tří let.

Belgický mobilní operátor Proximus si u společnosti Siemens, skupiny Information and Communication Mobile (IC Mobile), objednal dodávku technologie UMTS. Jako jeden z hlavních dodavatelů poskytne Siemens IC Mobile společnosti Proximus spojovací systém pro síť UMTS. První dodávky jsou naplánovány na druhé čtvrtletí tohoto roku. Čerstvě podepsaná rámcová smlouva se týká období příštích tří let.

Skupina Siemens IC Mobile je jediným dodavatelem digitálního spojovacího systému a internetových služeb (WAP) pro mobilní síť společnosti Proximus již od roku 1996. Proximus je společnou dceřinou společností belgického Belgacomu (75 %) a britské firmy Vodafone (25 %). S více než čtyřmi miliony zákazníky je Proximus předním belgickým mobilním operátorem.

"Smlouva se společností Siemens IC Mobile, která je spolehlivým partnerem naší společnosti, je významným krokem vpřed, protože tak můžeme svým belgickým zákazníkům nabídnout mobilní služby třetí generace," uvedl při této příležitosti Laurent Claus, technický a provozní ředitel společnosti Proximus.

"Jsme rádi, že jsme léta výtečné spolupráce s firmou Proximus mohli zúročit jako poskytovatel technologie UMTS," konstatoval Dr. Valentin Chapero Rueda, vedoucí síťové divize skupiny Information and Communication Mobile.

Spolu se svým partnerem, společností NEC, uzavřel Siemens IC Mobile smlouvy na dodávky technologie UMTS s téměř všemi hlavními mobilními operátory. Aliance Siemens IC Mobile/NEC úspěšně ověřila provozuschopnost a spolehlivost technologie UMTS, kterou v celé řadě zkušebních testů zavedlo 17 mobilních operátorů z Evropy i Asie. V rámci těchto testů byly provedeny přenosy hlasu i dat jak v testovacích sítích UMTS, tak i ve stávajících sítích GSM a pevných sítích, a to napříč jednotlivými státy.

Koncem loňského roku spustil Siemens IC Mobile a NEC kompletní provoz sítí UMTS na ostrově Man a v Monaku. Kromě přenosu hlasových služeb umožňují tyto sítě prostřednictvím UMTS přenos živých obrázků mezi jednotlivými koncovými zařízeními, vytváření mobilního intranetu a připojení na internet. Mezi použité aplikace UMTS se řadí příjem a odesílání e-mailových zpráv na mobilní telefon, přehrávání videa a lokalizační služby.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. března 2002 - pondělí