logo itpoint.cz

Siemens dodá technologii UMTS rakouské společnosti Hutchison 3G Austria

Skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) začne dodávat technologii včetně základnových stanic pro rakouskou síť UMTS společnosti Hutchison 3G Austria ve druhém čtvrtletí 2002.

Rakouský mobilní operátor Hutchison 3G Austria uzavřel se společností Siemens rámcovou smlouvu o dodávce technologie UMTS. Smlouva v hodnotě zhruba 200 mil. eur by se měla týkat období minimálně pěti let. Skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) začne dodávat technologii včetně základnových stanic pro rakouskou síť UMTS společnosti Hutchison 3G Austria ve druhém čtvrtletí 2002.

"Tato rámcová smlouva dokládá naše schopnosti v oblasti technologie UMTS a určuje další rozšíření úspěšné spolupráce mezi společnostmi Siemens a Hutchison," uvedl viceprezident skupiny Siemens IC Mobile Lothar Pauly. Hutchison a Siemens IC Mobile již spolupracují na několika dalších projektech UMTS. Prostřednictvím nedávno uzavřené rámcové smlouvy si Siemens zajistil čelní postavení v oblasti nových bezdrátových technologií.

Siemens již úspěšně otestoval funkčnost své technologie UMTS u více než 20 mobilních operátorů v Evropě i Asii. Součástí těchto testů byly přenosy hlasu a dat v testovacích sítích UMTS i ve stávajících sítích GSM a pevných sítích přes mezinárodní hranice.

Koncem loňského roku zahájily společnosti Siemens IC Mobile/NEC ostrý provoz sítí UMTS na ostrově Man a v Monaku. Kromě přenosu hlasu zde dochází k přenosu obrázků, a síť UMTS rovněž umožňuje přístup na mobilní intranet a internet. Ze zavedených aplikací UMTS lze například jmenovat přijímání a odesílání e-mailů, přehrávání videa a poskytování informační služeb založených na poloze uživatele.

Mobilní operátor Hutchison 3G Austria GmbH je stoprocentní dceřinou společností hongkongské firmy Hutchison-Whampoa Limited (HWL), která je součástí skupiny Hutchison Whampoa. Tato mezinárodní korporace s kořeny v 19.století podniká v mnoha různorodých oblastech. Společnost je součástí skupiny Li Ka-shing, s níž představuje 15% tržní kapitalizace hongkongské burzy. V roce 2000 dosáhly konsolidované tržby společnosti HWL (včetně dceřiných společností) 10 mld. dolarů; čistý konsolidovaný zisk představoval 4,4 mld. USD. Společnost celosvětově zaměstnává více než 100 000 lidí. V pěti hlavních oborech působí HWL v 34 zemích.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 30. dubna 2002 - úterý