logo itpoint.cz

Siemens IC Mobile představuje modul GPRS

S modulem MC 35 GSM/GPRS nabízí nyní společnost Siemens nový přístroj pro rychlý, spolehlivý a nízkonákladový bezdrátový přenos dat. V průběhu února tohoto roku začne společnost také nabízet MC35 Terminal s jednoduchým "plug and play" řešením propojení systémů.

S modulem MC 35 GSM/GPRS nabízí nyní společnost Siemens nový přístroj pro rychlý, spolehlivý a nízkonákladový bezdrátový přenos dat. Tento produkt je ideální komunikační platformou především v oblasti mobilního computingu. V průběhu února tohoto roku začne společnost také nabízet MC35 Terminal s jednoduchým "plug and play" řešením propojení systémů. Svými službami, umožňujícími vhodné připojení, pomáhá Siemens IC Mobile svým zákazníkům plnit jejich požadavky a nabízí jim značné výhody v oblasti nákladů.

Modul MC 35

Konkurenceschopnost přenosných počítačů bude stále více závislá na jejich možnostech komunikovat. Nový modul MC 35 GSM/GPRS od Siemensu zvyšuje velmi výrazně rychlost bezdrátového přenosu dat. Modul vyhovuje propojení s notebooky, příručními počítači a mobilními navigačními terminály. S GPRS mohou pracovníci, kteří jsou neustále v pohybu, rychle a levně komunikovat se svými centrálami, sjednávat schůzky, posílat a přijímat elektronickou poštu a také provádět úkoly vyžadující dlouhodobou přípravu.

S rozměry, pouhých 54 x 36 x 6.5 mm a hmotnosti 18 gramů, je MC 35 dokonalou základnou pro vývoj kompaktních zařízení například inteligentních telefonů, měřících zařízení a dohledových systémů s možností permanentního připojení.

Tento modul je vhodný i pro průmyslové aplikace jako jsou připojení na bezpečnostní systémy, přepínání elektroměrů, pro přímou instalaci ve vozech, palubních počítačích a autorádiích.

Kromě GPRS s rychlostí připojení až 85.6 kB/s, umožňuje modul obvyklou faxovou a datovou komunikaci s rychlostí až 14.4 kB/s, posílání textových zpráv a příjmu "Cell broadcast". Samozřejmě, že tento duální modul může být (pro 900/1800Hz) použit i k hlasové komunikaci.

Při vývoji MC 35 kladl Siemens velký důraz na zjednodušení přechodu z GSM do GPRS. Vzhledem ke kompatibilitě MC35 ( mechanické i signálové) s modulem TC 35, jenž byl prvním duálním modulem společnosti Siemens (a první s technologií SIM Toolkit ), je usnadněno využití technologie GPRS i ve stávajících zařízeních, která jsou osazena moduly TC 35 a to pouhou záměnou těchto modulů a úpravou software.

 MC 35 Dualband GSM900 / GSM1800 Nový datový modul od firmy Siemens MC 35 umožní, s využitím technologie GPRS, rychlejší přístup mobilním zařízením ke službám sítě internet. Výhodou technologie GPRS je permanentní on-line spojení s vysokou přenosovou rychlostí. Modul MC 35 podporuje všechny funkce jako modul TC 35 a navíc nabízí technologii GPRS a podporu SIM toolkit .Datový modul MC35 je duální, zároveň velmi malý s nízkou spotřebou energie.

MC 35 je cenově efektivním řešením pro širokou škálu aplikací , počínaje POS/EFS terminály přes bezpečnostní systémy až po telemetrii, PDA terminály a inteligentní telefony.

 

Hmotnost 18 g
Délka x šířka x výška 54 x 36 x 6,5
Rozhraní 40 pin konektor
Anténní konektor GSC
SMS Cell Broadcast
Poin to point MO a MT
formát Textový a PDU
Hlas Hlasové volání (HR/FR/EFR)
nouzové volání
základní funkce handsfree
Data CSD 14,4 kbps
protokol V.110
Non taransparentní mód GPRS:multi-slot class 8 max.85,6kbps
kódovací schéma CS1,2,3,4
FAX group 3, class2

Terminál MC 35

S pouhými 65 x 74 x 33 mm je "MC 35 Terminal" menší než krabička cigaret, váží jen 130 gramů a obsahuje čtečku SIM karty, standardní konektory pro připojení sluchátek, zdroje, antény a sériového kabelu ( 9-pin konektor). Pro napájení terminálu lze použít napětí v rozsahu 9-30 V. Provozní rozpětí teplot je – 20°C až 55°C. Toto široké rozpětí dělá přístroj naprosto všestranným pro propojení v obrovské škále systémů zahrnujících například kontrolu dopravy a bezpečnostních systémů, přístrojů měřících znečištění, parkovacích hodin a prodejních automatů.

Pro prodej modemu MC 35 GSM/GPRS a terminálu MC 35 Siemens nabízí svoji rozsáhlou prodejní síť. Cena modulu MC35 se pohybuje kolem 6.600 Kč za jeden kus a za MC 35T pak zákazníci zaplatí přibližně 7.750 korun.

Článek ze dne 24. ledna 2002 - čtvrtek