logo itpoint.cz

Siemens IC Mobile startuje z přední pozice s Formulí 1

Vedle mobilního telefonu ve stylu Formule 1, což je jedinečná verze přístroje ME45 GPRS určeného pro venkovní aktivity se speciálním designem Formule 1, brzy nabídne společnost také příslušenství ve stylu Formule 1 – například pouzdra na mobilní telefony, vyzváněcí melodie speciálně navržené pro Formuli 1 a také grafické symboly pro displeje mobilních telefonů.

Ke konci ledna se na Katalánském okruhu poprvé představil veřejnosti závodní vůz MP4-17 týmu West McLaren. Vedle technologického partnerství se Siemens IC Mobile zaměřuje také na vytváření celé řady aktivit a uvádí na trh ucelenou řadu zboží ve stylu Formule 1 – od mobilního telefonu po vyzváněcí tóny.

Divize Siemens IC Mobile do svého technologického partnerství s týmem West McLaren Mercedes vkládá své inovační výrobky a řešení. "Formule 1 by nemohla fungovat bez spolehlivých informačních a komunikačních řešení," uvedl Ron Dennis, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti TAG McLaren Group. "Ve společnosti Siemens Mobile máme důležitého partnera, který pro nás vyvíjí nová systémová řešení zejména v oblasti přenosu dat a mobilní komunikace."

Povědomí trhu o Siemens IC Mobile v Evropě významně stouplo i bez podpory této značky z 23 procent na 37 procent, a to zčásti zásluhou dlouholeté spolupráce s Formulí 1 a výrazného zájmu médií o tuto soutěž. V samotném Německu byla Siemens IC Mobile jednou ze společností, u nichž se informovanost veřejnosti o sponzorských aktivitách zvýšila v roce 2001 o celou třídu – dnes ji jako sponzora sportu vnímá čtvrtina Němců. To představuje nárůst o osm procent oproti předchozímu roku (podle základní studie Sponsoring in Sport 2001/2002 zpracované společností INRA). Siemens IC Mobile se snaží posílit povědomí o značce Siemens a zvýšit své tržní podíly, a to zejména na rostoucích trzích v zemích Jižní Ameriky a Asie, které jsou zapojeny do globálního programu Grand Prix Formule 1.

V této sezóně Siemens IC Mobile poprvé uvádí na trh ucelenou řadu výrobků ve stylu Formule 1 a rozšiřuje propojení svých aktivit i v oblasti koncových spotřebitelů. Vedle mobilního telefonu ve stylu Formule 1, což je jedinečná verze přístroje ME45 GPRS určeného pro venkovní aktivity se speciálním designem Formule 1, brzy nabídne také příslušenství ve stylu Formule 1 – například pouzdra na mobilní telefony, vyzváněcí melodie speciálně navržené pro Formuli 1 a také grafické symboly pro displeje mobilních telefonů.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 6. února 2002 - středa