logo itpoint.cz

Siemens Mobile Acceleration investuje do bezdrátových technologií SPeeQ

Společnost Siemens Mobile Acceleration investuje do začínající francouzské společnosti SPeeQ S.A. Hlavní produkt společnosti – MotionBridge - překonává dvě klíčové překážky rozvoje mobilního internetu – těžkopádnost navigace a problém dostat se k obsahu. MotionBridge je navigační řešení pro poskytovatele portálových služeb a obsahu internetu a umožňuje uživatelsky příjemný a rychlejší přístup k obsahu mobilního internetu.

Nové řešení "MotionBridge" pro navigaci v mobilním internetu zjednodušuje a zrychluje přístup k obsahu mobilního internetu.

Společnost Siemens Mobile Acceleration ohlásila investici do začínající francouzské společnosti SPeeQ S.A. Hlavní produkt společnosti – MotionBridge - překonává dvě klíčové překážky rozvoje mobilního internetu – těžkopádnost navigace a problém dostat se k obsahu. MotionBridge je navigační řešení pro poskytovatele portálových služeb a obsahu internetu a umožňuje uživatelsky příjemný a rychlejší přístup k obsahu mobilního internetu.

Koncovému uživateli stačí zadat do systému klíčové slovo, např. název značky, podstatné jméno nebo internetovou adresu, které odpovídá požadované službě, a MotionBridge ho okamžitě přesměruje na příslušný obsah. Při navigaci se v úvahu berou i parametry, jako je poloha uživatele, jazyk nebo zvolený operátor. Zřetelnou výhodou této služby jsou klíčová slova, která se dají pohodlně zapamatovat a píší se mnohem snáze než celé internetové adresy. Pro přístup ke sportovní tematice stačí napsat "SPORT" (nebo dokonce ve tvaru 7s 7p 6o 7r 8t, což je volitelný číselný způsob, díky němuž se počet požadovaných úderů sníží na polovinu). MotionBridge významně zvyšuje provoz mobilních operátorů, a tedy i zisk na uživatele, protože uživatelé dávají spíše přednost GSM a WAP přenosům nebo datovým paketům (GPRS). MotionBridge úspěšně vyzkoušeli přední evropské portály, např. Orange ve Francii a O2 ve Velké Británii.

"Celkové přijetí řešení MotionBridge na trhu zvýší podpora společnosti Siemens Mobile Acceleration v oblasti vývoje softwaru, finančních investic, širokých odborných znalostí o bezdrátové komunikaci, kontaktů s potenciálními zákazníky, přístupu k prodejním kanálům skupiny Siemens Mobile a v neposlední řadě i díky síle značky Siemens," uvedl prezident společnosti SPeeQ S.A. Gilles Anquetil.

"Navigační řešení pro mobilní internet - MotionBridge – má značný potenciál co do zjednodušení přístupu uživatelů k obsahu mobilního internetu prostřednictvím snadno uživatelného intuitivního vstupu. Mobilním operátorům a poskytovatelům obsahu umožní zvýšit provoz na jednotlivých stránkách," dodává generální ředitel Siemens Mobile Acceleration GmbH, Dr. Dietrich Ulmer.

 www.motionbridge.com Společnost SPeeQ S.A. byla založena v Paříži v červnu 2000. Zaměřuje se na vývoj a prodej řešení pro mobilní internet a tvoří ji jedinečná směs odborníků na mobilní internet a návrhářů uživatelských rozhraní. Společnost již požádala o několik patentů na ochranu koncepce MotionBridge a její základní technologie.
Siemens Mobile Acceleration GmbH je 100 % dceřiná společnost divize Siemens Information and Communication Mobile. Byla založena v Mnichově v roce 2001 a pobočky má ve Stockholmu, Londýně, Paříži, Milánu, ale i v Pekingu a Šanghaji.  www.siemens.com/mobile-acceleration

 www.siemens.cz

Článek ze dne 2. prosince 2002 - pondělí