logo itpoint.cz

Siemens na 12. ročníku mezinárodního veletrhu INVEX 2002

Společnost Siemens představí novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu INVEX 2002, který proběhne ve dnech 7. - 11. října na Výstavišti BVV v Brně. V rámci expozice v pavilonu Z představí své produkty a řešení následující divize a firmy skupiny Siemens : Informace a komunikace – sítě, Mobilní informace a komunikace a Siemens Business Services.

Společnost Siemens představí novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu INVEX 2002, který proběhne ve dnech 7. - 11. října na Výstavišti BVV v Brně. V rámci expozice v pavilonu Z představí své produkty a řešení následující divize a firmy skupiny Siemens : Informace a komunikace – sítě, Mobilní informace a komunikace a Siemens Business Services.

Divize Informace a komunikace – sítě (ICN)

Divize Informace a komunikace – sítě je vedoucí dodavatel produktů a řešení založených na platformě IP pro privátní sítě a operátory.

Pro privátní sítě divize ICN nabízí komplexní řešení pro podnikovou hlasovou, datovou i konvergovanou komunikaci, široké spektrum aplikací a profesionálních služeb.

Pro provozovatele veřejných sítí divize ICN realizuje kompletní infrastrukturu a aplikace pro všechny části sítí – přístupové sítě, spojovací systémy i architekturu pro sítě nové generace, širokopásmové sítě na platformě IP protokolu i optické přenosové sítě.

V oblasti řešení pro privátní sítě je společnost Siemens vedoucí firmou na tuzemském trhu. Mezi nejvýznamnější projekty letošního roku patří řešení komunikačního systému Všeobecné zdravotní pojišťovny, nemocnice Fifejdy Brno, Daimler Chrysler Praha a hotelového systému Lázně Františkovy Lázně.

V oblasti komunikačních technologií pro operátory pevných sítí zaujímá firma Siemens vedoucí postavení na českém telekomunikačním trhu a dodává svoji technologii jak pro Český Telecom, tak i pro většinu alternativních operátorů v České republice. Stěžejním projektem v oblasti řešení pro operátory patří letos dokončený projekt digitalizace sítě Českého Telecomu.

Divize ICN se veletrhu INVEX účastní již řadu let. Ředitel divize Informace a komunikace – sítě ing. Petr Klauda k tomu dodává: "INVEX se pro nás stal tradiční příležitostí k prezentaci našich nejlepších produktů a řešení a to především pro podnikové sítě. INVEX není ovšem jen prezentace naší společnosti, ale je i místem k setkání se zástupci partnerských společností a prostorem pro navázání nových kontaktů."

Na veletrhu INVEX divize Informace a komunikace sítě představí

Divize Mobilní informace a komunikace (ICM)

Divize Mobilní informace a komunikace nabízí komplexní portfolio produktů a řešení, které zajišťují mobilitu uživatelů. Divize ICM dodává a instaluje veškerou technologii pro operátory mobilních sítí – infrastrukturu sítí GSM, UMTS, technologii GPRS i WAP a veškeré moderní aplikace a technologii pro moderní služby mobilních sítí. Divize ICM dále dodává koncové terminály pro mobilní i pevné sítě – mobilní telefony, datové moduly GSM, organizéry a bezšňůrové telefony. Mobilní telefony značky Siemens v současné době nabízejí širokou škálu jednotlivých typů, jak komfortní provedení telefonů určených široké veřejnosti, tak i vyspělé mobilní telefony určené manažerům, které splňují nejnáročnější kritéria.

Divize Mobilní informace a komunikace zaujímá vedoucí postavení v oblasti mobilních sítí na českém trhu. Divize ICM je dodavatelem technologie pro mobilní síť T-Mobile a Oskar. Divize ICM patří mezi tři nejvýznamnější dodavatele mobilních telefonů na českém trhu. Siemens, divize ICM, se také významnou měrou podílí na vývoji technologie a aplikací pro třetí generaci mobilních sítí – UMTS.

Ředitelem divize Mobilní informace a komunikace ing. Jan Svoboda k prezentaci na výstavě Invex 2002 říká, "Jsem rád, že se opět mohu zúčastnit tak významné akce v oblasti informačních technologií, jakou mezinárodní veletrh INVEX bezesporu je. Návštěvníci naší expozice se mohou těšit na uvedení žhavých novinek - mobilních a bezšňůrových telefonů také speciálních aplikací založených na datových modulech Siemens".

Na veletrhu INVEX divize Mobilní informace a komunikace představí

Pro návštěvníky veletrhu je k dispozici servisní středisko mobilních telefonů.

Siemens Business Services (SBS)

Siemens Business Services jako přední systémový integrátor představí na veletrhu INVEX řešení pro oblast řízení vztahu se zákazníky a dodavateli. Prezentována bude vlastní metodika pro CRM Portfolio Management umožňující definovat cíle CRM projektu individuálně, podle podmínek trhu a odvětví, ve kterém společnost působí. S využitím CRM Portfolio Managementu dokáže Siemens Business Services pro své zákazníky navrhnout vhodná IT řešení, která umožní nejlépe dosáhnout definovaných výsledků CRM projektu.

Na příkladech úspěšně realizovaných projektů budou prezentována řešení pro neomezený přístup k firemním aplikacím s využitím nástrojů mobile business, nacházející uplatnění především pro řízení údržby a servisu, fleet management a intenzifikaci obchodních procesů.

Siemens Business Services představí také řešení pro usnadnění práce s podnikovými dokumenty umožňující zavést schvalovací workflow v prostředí SAP, zkušenosti z outsourcingu IT infrastruktury a podnikových aplikací.

Ředitel Siemens Business Services František Kostka k účasti firmy na veletrhu INVEX 2002 dodává: "Naše společnost získala v posledních letech významné postavení na trhu IT služeb a stala se respektovaným partnerem v oblasti systémové integrace. V rámci expozice Siemens bychom chtěli našim stávajícím zákazníkům představit novou nabídku služeb a řešení orientovaných na eBusiness a využít této příležitosti k navázání nových obchodních kontaktů".

Od 26. září jsou na internetové stránce www.siemens.cz/invex k dispozici podrobné informace o vystavovaných produktech a řešeních, kompletní dokumentace k produktům ke stažení, odkazy na produktové stránky jednotlivých divizí.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 27. září 2002 - pátek