logo itpoint.cz

Siemens podporuje nový standard ECMA

Mezi první nové celosvětově používané aplikace patří HiPath CAP a HiPath SimplyPhone. Nižší vývojové náklady díky otevřenému aplikačnímu rozhraní.

Mezi první nové celosvětově používané aplikace patří HiPath CAP a HiPath SimplyPhone. Nižší vývojové náklady díky otevřenému aplikačnímu rozhraní.

HiPath CAP – jednotná aplikační platforma konvergované architektury HiPath – je jednou z prvních aplikací, které podporují nový standard CSTA III XML ECMA. Nezávislí vývojáři softwaru mohou nyní prostřednictvím HiPath CAP vytvářet aplikace, které komunikují se všemi platformami HiPath ve standardním jazyce XML. HiPath CAP je ústředním komponentem strategie rozšíření celé architektury HiPath. Podporuje několik HiPath platforem a lze ho použít i jako rozhraní pro certifikaci partnerských produktů. HiPath SimplyPhone pro Web je první aplikací, která spolupracuje s HiPath CAP a která je rovněž založena na novém standardu ECMA. Tato řešení firmy Siemens nabízejí zákazníkům přidanou hodnotu díky inovaci, založené na platných standardech. Partneři ve vývoji mohou tuto aplikaci využít při integraci vlastních výrobků do architektury HiPath.

Analytikové IDC rovněž potvrzují vedoucí roli architektury HiPath s poukazem na to, že společnost Siemens "má jasnou představu o tom, co zákazníci vlastně chtějí“. Oba produkty otevírají konvergovanou architekturu Siemens HiPath pro další hlavní telekomunikační standardy. Na vývoji standardu ECMA (zveřejněném jako standard ECMA 323) spolupracoval Siemens přímo s radou ECMA a je nyní prvním výrobcem, který může začít nabízet produkt vytvořený na tomto základě.

HiPath CAP podporuje platformu HiPath 4000 a lze jej využít v distribuovaných prostředích. Řešení HiPath CAP se tak stává jednou z hlavních hnacích sil v přechodu tradičních telekomunikačních sítí do světa internetového protokolu. Jako rozhraní pro produkty třetích stran zajišťuje synchronizaci partnerských řešení v rámci programu HiPath Ready. Díky novému integrovanému standardu může HiPath CAP podporovat kromě aplikací TAPI nebo CSTA i aplikace kódované v XML. HiPath CAP dokáže podporovat kódované aplikace založené na TAPI, XML i CSTA ASN.1. Zákazníkovi nabízí celou řadu výhod. Snadno pochopitelná struktura aplikace XML a její rozšířenost přináší úspory v nákladech na vývoj nových systémů a aplikací. Snadno lze adaptovat i aplikace založené na TAPI, CSTA ASN.1 a XML a ochránit tak stávající investice.

HiPath SimplyPhone pro Web bude první aplikací založenou na tomto standardu. HiPath SimplyPhone pro Web nabízí software potřebný k propojení nejrůznějších druhů hlasových a telefonických aplikací s datovými funkcemi a rozšiřuje známá standardní PC rozhraní o telefonické funkce. Mobilitu zákazníka dále zlepšují internetové aplikace CTI použitelné pro intranet nebo WAP. Prostřednictvím služby "One Number Service" se snadno dovoláte mobilních uživatelů. HiPath SimplyPhone pro Web je součástí rodiny HiPath SimplyPhone, do které také patří HiPath SimplyPhone pro Outlook, který pracuje se systémy Microsoft Outlook 2000 a Outlook 98 a zajišťuje dodatečné výhodné telefonické funkce. Do skupiny těchto produktů dále patří HiPath SimplyPhone pro Lotus Notes, který lze integrovat do prostředí Lotus Domino/Notes.

Rodina produktů HiPath SimplyPhone proto nabízí vhodné telefonické funkce ve všech známých PC rozhraních (Web Browser, Outlook, Lotus Notes).

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem „Konvergence v praxi dnes“ v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje "ta pravá" cesta.

Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 25. března 2002 - pondělí