logo itpoint.cz

Siemens představuje mobilní přístroj SX45 s integrovanou technologií GPRS

Siemens na třetím světovém kongresu GSM představil GPRS upgrade přístroje SX45, který je založený na operačním systému Microsoft’s Pocket PC©, a který kombinuje funkce PDA s mobilním telefonem.

Siemens na třetím světovém kongresu GSM představil GPRS upgrade přístroje SX45, který je založený na operačním systému Microsoft’s Pocket PC©, a který kombinuje funkce PDA s mobilním telefonem.

Nová GPRS funkce přístroje SX45 (skupina 8, třída B) znamená pro uživatele rychlejší mobilní přístup na internet, a to buď prostřednictvím prohlížeče WAP Browser nebo přes HTTP Browser dodávaný s Microsoft Pocket PC.

Díky Compact Flash and MultiMediaCard se otevírají cesty k dalším aplikacím, které mohou být nainstalovány do paměti SX45 (standardně dodávaná paměť - 32 MB). Samozřejmostí je rozšířitelnost paměti či vylepšení jeho funkčnosti prostřednictvím přidání dalšího hardwaru jako například klávesnice, digitální kamery, čidla na čtení čárových kódů anebo systému GPS.

S podsvícenou barevnou obrazovkou TFT, schopnou zobrazit přes 65 000 barev má SX45 jeden z nejlepších monitorů ve své kategorii.

K operačnímu systému Microsoft Pocket PC na přístroji SX45 standardně náleží software jako Pocket Word, Pocket Excel, Outlook, Media Player (MP3). Použitím Active Sync Station mohou uživatelé rychle synchronizovat svůj SX45 s MS Outlookem a zajistit si rychlý přesun dat mezi kanceláří a mobilním přístrojem, za použití USB portu nebo sériového připojení.

Přístroj bude v České republice v prodeji v nejbližší době, s předpokládanou cenou 35 000 Kč včetně DPH.

Skupina Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (ICM) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě včetně koncových přístrojů, infrastruktury a aplikací. Spektrum koncových přístrojů zahrnuje oblast mobilních telefonů, bezdrátových modulů, mobilních organizérů a bezšňůrových telefonů. Portfolio infrastruktury zahrnuje technologie pro výstavbu sítí GSM, GPRS a sítě 3. generace a také základnové stanice, spojovací systémy pro inteligentní sítě tj. např. pro předplacené služby. Mobilní aplikace pokrývají koncová řešení pro Messaging, Location Based Services nebo Mobile Payment. Ve fiskálním roce 2001 (končícím 30. září 2001) dosáhla divize ICM objemu prodeje 11,3 miliardy EUR (předběžné odhady) a zaměstnávala 30,730 zaměstnanců po celém světě.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. února 2002 - úterý