logo itpoint.cz

Siemens představuje nový mobilní telefon CL50

Na veletrhu CommuniAsia 2002 divize Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) společnosti Siemens představila telefon CL50, inspirativní mobilní přístroj, který byl vyvinut výhradně pro asijsko-tichomořskou oblast. Jde o první zavíratelný mobilní telefon od Siemensu. Přístroj je určen speciálně pro asijský trh.

Na veletrhu CommuniAsia 2002 divize Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) společnosti Siemens představila telefon CL50, inspirativní mobilní přístroj, který byl vyvinut výhradně pro asijsko-tichomořskou oblast. Jde o první zavíratelný mobilní telefon od Siemensu. Elegantní model CL50 má dvoudílný displej, umožňuje zasílat emotivně laděné zprávy a zřetelně zvukově odlišuje jednotlivé volající. Nabízí tedy individuálně volitelné zvuky a obrázky, které uspokojí specifické potřeby každého uživatele.

Siemens CL50 má širokou škálu funkcí, mezi něž patří polyfonní zvuky, zprávy EMS (Enhanced Messaging Service) a vyzvánění podle volajícího. Uživatelé mají k dispozici prohlížeč WAP 1.2.1, s nímž se mohou kdykoli připojit k celosvětové síti WWW.

"CL50 je první mobilní telefon od společnosti Siemens určený speciálně pro asijský trh. Harmonicky v sobě spojuje módu s technologií a je šit na míru dnešním dynamickým zákazníkům, kteří sledují módní trendy," říká Ray Yam, vyšší viceprezident divize IC Mobile pro mobilní telefony v asijsko-tichomořské oblasti. Dodal ještě : "Toto je první z plánované řady mobilních přístrojů Siemens, jež budou splňovat požadavky obyvatel Asie, kteří dbají na styl a žijí rychlým životním tempem."

Telefon je dvoupásmový – funguje v sítích GSM 900 i GSM 1800. Možnosti jeho nejmodernějších funkcí berou v potaz osobnost a potřeby jednotlivých uživatelů. Majitel telefonu Siemens CL50 bude moci přiřadit různým volajícím různé melodie, takže poznat totožnost volajícího bude vždy velmi snadné. Telefon se může také pochlubit podporou technologie EMS, která dovoluje vkládat do SMS zpráv obrázky a zvuky a zasílat takové zprávy na další telefony podporující EMS.

Tento nový model bude k dostání v celém asijsko-tichomořském regionu letos v srpnu. Jeho cena v době uvedení na trh se bude pohybovat mezi cenami modelů SL45 a S45. Telefon CL50, který váží jen 73 gramy, bude k dispozici v provedení Champagne a Pearl White (perleťově bílá). K přístroji si lze také pořídit mnoho různých doplňků z řady Siemens Original Accessories, například lithio-iontovou baterii 600 mAh, stanici pro dobíjení baterií a sluchátka s tlačítkem PTT (Push-to-talk).

 www.siemens.cz

Článek ze dne 27. června 2002 - čtvrtek