logo itpoint.cz

Siemens představuje pět nových typů mobilních telefonů pro americký trh

Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens IC Mobile) ohlásila agresivní růstovou politiku na americkém trhu a představila evropský terminál pro zasílání multimediálních zpráv MMS - pět nových mobilních telefonů speciálně pro Spojené státy. Cílem Siemensu je získat podíl na rychle rostoucím severoamerickém trhu sítí GSM, který by měl podle předpokladů vzrůst do roku 2006 o polovinu - na 200 milionů uživatelů.

Siemens, skupina Mobilní informace a komunikace (Siemens IC Mobile) představila koncem října v New Yorku pět nových mobilních telefonů specificky určených pro Spojené státy, počínaje hlasově soustředným telefonem A56 a dynamickým M46 s možností personalizace, přes telefony nabité zábavou - CT56 a C56 – až po telefon S56 s barevným displejem, technologií pro zasílání multimediálních zpráv (MMS) a připojitelným fotoaparátem.

Výrobky pro americký trh potvrzují agresivní strategii Siemens, skupiny Mobilní informace a komunikace (Siemens IC Mobile), jejímž cílem je získat podíl na rychle rostoucím severoamerickém trhu sítí GSM, který by měl podle předpokladů vzrůst do roku 2006 o polovinu na 200 milionů uživatelů. Siemens IC Mobile také ohlásil, že americký mobilní operátor Cingular Wireless koupí od druhého největšího evropského výrobce mobilních telefonů celou řadu telefonů GSM, počínaje CT56, které budou určeny výhradně pro společnost Cingular. Kromě toho se T-Mobile USA stane exkluzivním americkým poskytovatelem telefonu M46. Společnost také uvedla evropskou verzi telefonu S56 - S55 – která představuje regionální přístup firmy Siemens k růstu své světové značky.

Jádrem mobilní strategie společnosti Siemens je posun směrem k GSM. Vzhledem k tomu, že se od technologie TDMA ke GSM odklánějí dva největší severoameričtí mobilní operátoři - AT&T Wireless a Cingular Wireless (které již telefony Siemens prodávají) a že zde v příštím půlroce Siemens uvede hned pět GSM produktů speciálně určených pro americký trh, má Siemens IC Mobile na trhu dobré postavení, aby využil stále rostoucí poptávku po GSM. Dalším impulsem je i spolupráce s firmou T-Mobile USA, která provozuje největší digitální GSM/GPRS hlasovou a datovou síť v USA, jež pokrývá přes 8 000 měst.

Prezident a generální ředitel Cingular Wireless Stephen Carter k dohodě uvedl: "GSM je bezesporu celosvětové řešení pro bezdrátovou technologii, protože jej používají dvě třetiny všech uživatelů. Díky spolupráci s jedním z předních dodavatelů GSM si mohou zákazníky společnosti Cingular zvolit vždy ten nejmodernější design a vlastnosti."

Jak telefon S56, tak jeho evropská verze S55 obsahuje technologii Bluetooth™ a snímatelný fotoaparát se zabudovaným bleskem. Telefon S55 operuje ve třech pásmech, takže z něho můžete volat odkudkoli na světě.

"Se skutečným nástupem GSM máme opravdu za to, že v Severní Americe můžeme zopakovat svůj evropský a asijský úspěch. Jsem rád, že ve stejný den, kdy představujeme první mobilní telefon MMS pro evropský trh, mohu slíbit, že se staneme jedním z významných hráčů na americkém trhu. Nové produkty jenom dále rozšiřují naše portfolio, jehož součástí jsou již telefony S40, S46 a SX56, a my se tak stáváme dodavatelem celé řady výrobků, které jsou speciálně určeny pro americký trh," uvedl člen představenstva Siemens AG Rudi Lamprecht. "Pro Simens IC Mobile je to jen začátek nové a vzrušující doby v severní Americe."

 www.siemens.cz

Článek ze dne 6. listopadu 2002 - středa