logo itpoint.cz

Siemens přichází na český trh s mobilním telefonem M50

M50 je přístroj s vyspělými komunikačními funkcemi a bezkonkurenčními možnostmi pro zábavu.  Jeho funkce Instant Messaging využívající technologii Java dovoluje odesílat a přijímat zprávy bez časové prodlevy a uživatelé tak mohou získat informace o tom, zda jsou jejich přátelé či příbuzní připojeni k síti a dostupní.

Divize Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) společnosti Siemens představila na českém trhu mobilní telefon M50, výrobek s důrazem na komunikaci, zábavu a design. Siemens M50 slibuje bohatší zážitky z komunikace, protože nabízí kombinaci služeb Instant Messaging a EMS (Enhanced Messaging Service). M50 podporuje technologii Java. Nabízí tudíž bezkonkurenční svobodu a flexibilitu, pokud jde o aplikace, hry a možnosti stahování z internetu. Připočteme-li výměnné kryty CLIPit a živý design, je jasné, že Siemens M50 je skutečně stylová volba.

Telefon M50 vytváří nový standard komunikace. Jeho funkce Instant Messaging využívající technologii Java totiž dovoluje odesílat a přijímat zprávy bez časové prodlevy. Uživatelé mohou získat informace o tom, zda jsou jejich přátelé či příbuzní připojeni k síti a dostupní, takže mohou komunikovat komfortně, nevtíravě a efektivně. Instant Messaging je ideální způsob jak být v kontaktu, ať již chcete diskutovat o nejnovějších fotbalových výsledcích, koordinovat svou práci s kolegy či se jen tak s někým spřátelit.

M50 je telefon, který byl navržen také pro zábavu. Proto standardně obsahuje několik her, například Flowboarding, což je sportovní hra založená na hrách Wawe Tour a Stack Attack II rovněž od společnosti Siemens. Díky technologii Java, kterou využívá, však telefon nabízí přístup k neomezenému počtu herních a zábavních aplikací a služeb. Java uživatelům dovoluje stahovat si, ukládat a spouštět herní aplikace, kdykoli si to přejí. Siemens M50 rovněž využívá GPRS (třídy 8) a prohlížeč WAP 1.2.1, tedy nejmodernější mobilní technologii, která zdokonaluje a usnadňuje rychlé stahování originálního obsahu. Navíc se společnost Siemens stará o to, aby uživatelé jejích telefonů měli vždy přístup k těm nejnovějším a nejpůsobivějším mobilním aplikacím a službám na její populární webové stránce www.my-siemens.com/city , která je "napěchovaná" vyzváněcími tóny, rastrovými obrázky a aplikacemi v jazyce Java.

Peter Zapf, prezident pro mobilní telefony divize IC Mobile společnosti Siemens, řekl : "Technologie Java a všechny možnosti, které přináší, byly tradičně vyhrazeny pro nejvyšší segment trhu. My si ale myslíme, že by z nich měli mít prospěch všichni. Siemens M50 je určen k tomu, aby se stal neocenitelným a zábavným společníkem."

M50 je také první telefon, který v praxi předvádí inovační a praktické platební řešení OTA (over-the-air) společnosti Siemens. Zákazníci si mohou aplikace Java, hry nebo služby nejprve otestovat, než se rozhodnou, zda zaplatí za celou aplikaci či další úroveň hry.

Tento mobilní telefon nabízí až 260 hodin pohotovostního režimu a 6 hodin hovoru. Proto je dokonalým nástrojem pro lidi, kteří jsou oblíbení a vedou aktivní společenský život. Funkce "Calling Images" umožňuje přímo stahovat digitální obrázky pomocí protokolu WAP nebo je posílat na mobilní telefon ve zprávách SMS. Pak lze obrázky přiřadit k jednotlivým číslům v telefonním seznamu, takže každé jméno dostane i tvář. Díky funkci „Get in Touch“ se může až pět přátel zapojit do konferenčního hovoru a funkce „Greetings“ spolu s diářem zaručuje, že se uživatel nemá na co vymlouvat, když zapomene na večírek, narozeniny nebo výročí.

Telefon Siemens M50 váží zhruba 97 gramů. Lze k němu také pořídit širokou škálu doplňků z řady Siemens Original Accessories, například pouzdra na přenášení, port USB na přehrávač MP3 a speciální soupravu do auta s hlasovým ovládáním.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 18. června 2002 - úterý