logo itpoint.cz

Siemens se stal dodavatelem informačního a zábavního systému Infotainment System 2002 pro skupinu Volkswagen

V budoucích řadách vozů VW bude zabudován modul AC35 GSM/GPRS, vyvinutý společností Grundig. Ten bude umožňovat telefonování, přístup k internetu a navigační služby. Zakázka potvrzuje primát společnosti Siemens v oblasti mobilních hlasových a datových služeb v automobilovém průmyslu.

Součástí nového informačního a zábavního systému Infotainment System 2002 pro skupinu Volkswagen bude modul AC35 GSM/GPRS od firmy Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile). V budoucích modelech značky VW bude systém vyvinutý společností Grundig podporovat telefonování, přístup na internet a navigační služby. Zakázka potvrzuje primát společnosti Siemens v oblasti mobilních hlasových a datových služeb v automobilovém průmyslu.

"Spolupráce se skupinou Volkswagen se stala milníkem ve vývoji moderních komunikačních služeb zabudovaných uvnitř vozidla, protože rychlost modulu AC35 je téměř identická s rychlostí nabízenou ISDN. Proto je přístup k obsahu internetu z aut tak zajímavý," uvedl prezident pro bezdrátové moduly skupiny IC Mobile José Costa e Silva.

Díky dodávkám systémů GSM/GPRS od firmy Siemens bude Volkswagen v budoucnu schopen tuto technologii nabídnout jako jednu z vlastností nového systému Infotainment System 2002 od společnosti Grundig, který bude zabudován ve všech budoucích modelech značky VW. Do poloviny roku 2005 by mělo být inteligenčním komunikačním modulem od Siemens IC Mobile vybaveno více než 300 000 automobilů. "Tato zakázka stabilizovala naše vedoucí postavení na trhu s GSM moduly v automobilovém průmyslu. Vyjadřuje rovněž skutečnost, že naše společnost instaluje nejmodernější technologii pro mobilní telefonii v celé řadě aut," dodal José Costa e Silva.

Vývojem a prodejem speciálních modulů pro mobilní telefonii v automobilovém průmyslu se skupina Siemens IC Mobile zabývá již od roku 1995. Ve vozech vyráběných předními evropskými výrobci automobilů bylo do této doby zabudováno více než 500 000 modulů GSM. Siemens je první výrobce, který nabízí speciální moduly určené pro automobilový průmysl.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 20. června 2002 - čtvrtek