logo itpoint.cz

Siemens se stal partnerem společnosti D2 Vodafone pro zavádění mobilních plateb

První zákazníci D2 Vodafone v Německu již mohou v rámci pilotního projektu provádět bezpečné a snadné platby kreditními a debetními kartami prostřednictvím svých mobilních telefonů v síti společnosti.

Společnost D2 Vodafone si zvolila Siemens, skupinu Information and Communication Mobile (ICM), pro integraci služeb mobilních plateb (mobile payment). První zákazníci D2 Vodafone v Německu již mohou v rámci pilotního projektu provádět bezpečné a snadné platby kreditními a debetními kartami prostřednictvím svých mobilních telefonů v síti společnosti. Po oficiálním zprovoznění pak budou moci během roku 2002 všichni zákazníci společnosti D2 Vodafone platit mobilním telefonem i za malé částky a také hradit i své účty za používání mobilního telefonu.

Jako hlavní dodavatel technologie zaručuje Siemens IC Mobile integraci služeb mobilních plateb do stávajícího systému firmy D2 Vodafone. Siemens IC Mobile ještě navíc nabídne své vlastní produkty pro mobilní platby, čímž vůbec poprvé umožní i bezpečnou a snadnou realizaci tzv. mikroplateb. Kromě obvyklých platebních metod přes kreditní nebo debetní karty tak budou moci zákazníci společnosti D2 Vodafone v budoucnu platit za nákupy prostřednictvím WAP nebo internetu. Tyto platební metody jsou dostupné i pro ty skupiny zákazníků, kteří nechtějí používat jinak obvyklé možnosti bezhotovostního placení.

"Naše řešení a služby pro mobilní platby představují novou generaci platebních systémů, které využívají nové kvalitní technologie pracující v reálném čase. Jsou mimořádně spolehlivé a hodí se k širokému použití. Tato řešení vytvářejí standardy na trhu se systémy mobilních plateb", zdůraznil Dr. Valentin Chapero Rueda, president divize sítí ve skupině Information and Communication Mobile.

Siemens dodává digitální ústředny, základnové stanice, předplacené služby a inteligentní sítě pro operátora D2 Vodafone již od roku 1990.

Celosvětově úspěšný mobilní standard GSM používá více než 590 milionů lidí. S více než 150 zákazníky v 70 zemích zaujímá společnost Siemens IC Mobile třetí místo na trhu dodavatelů systémů GSM. Stejnou pozici má i v oblasti GPRS.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. února 2002 - pondělí