logo itpoint.cz

Siemens se stal partnerem společnosti France Telecom v oblasti signalizační technologie

Řešení Siemens SURPASS hiS si společnost France Telecom zvolila díky jeho jedinečné spolehlivosti, vysokému výkonu a kapacitě a také díky možnosti jeho rozšíření od malých a středních konfigurací až po rozsáhlé signalizační sítě.

Siemens, Informace a komunikace-sítě (ICN), podepsala smlouvu se skupinou France Telecom, v jejímž rámci France Telecom a jeho dceřinné společnosti zakoupí technologii SURPASS hiS 700 jako doporučený samostatný signalizační bod (STP). Tuto zakázku získala společnost Siemens v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Součástí smlouvy je instalace, zprovoznění a základní správa systému pomocí technologie NetManager a dalších aplikací, jako je správa SS7.

Řešení Siemens SURPASS hiS si společnost France Telecom zvolila díky jeho jedinečné spolehlivosti, vysokému výkonu a kapacitě a také díky možnosti jeho rozšíření od malých a středních konfigurací až po rozsáhlé signalizační sítě. Mezi další důležité funkce patří schopnost screeningu a směrování, přenositelnost čísel, rozšiřitelné o SS7 přes IP jako signalizační brána. Řešení je také vhodné pro použití v prostředích ETSI a ANSI. SURPASS hiS dokáže uspokojit veškeré nároky operátorů pevných i mobilních sítí.

Signalizační systém 7 (SS7) slouží k vytvoření a řízení telefonních spojení. Signalizační síť SS7 je speciální síť vedená paralelně vedle sítě pro přenos hovorů.

Po nedávných úspěšných smluvních jednáních se společností British Telecom se skupina France Telecom stala dalším významným síťovým operátorem, který ve své síti umístí zařízení SURPASS hiS 700. Siemens již ve více než 10 zemích celkově prodal 74 samostatných STP.

SURPASS je přední světovou technologií zajišťující konverzi hlasu a dat, která umožňuje přechod z tradičních sítí TDM do sítí datových.. V rámci technologie SURPASS spojuje Siemens dvě největší sítě na světě, a to síť telefonní a internet. Otevřená architektura SURPASS umožňuje vysokou kvalitu a výkonnost a poskytuje vysokou spolehlivost při transformaci tradičních hlasových sítí založených na TDM do světa IP technologie, a zároveň je schopna používat IP aplikace v hlasové síti. SURPASS představuje komplexní nabídku výkonných hlasových a datových řešení pro sítě nové generace. Společnost Siemens by se v této oblasti chtěla stát jedničkou na trhu.

Řešení SURPASS dosud zakoupilo více než 50 operátorů pevných sítí na světě, včetně společností Telemar, Sonofon, Telecom Egypt, OTE Greece, PT Telkom, Aexis, Omantel, PT Prime, SingTel a British Telecom (BT).

France Telecom je jedním z předních světových telekomunikačních operátorů, který má na pěti kontinentech (220 států a území) více než 88 milionů zákazníků. V roce 2000 vykázala společnost konsolidovaný provozní zisk ve výši 33,7 mld. eur (k 30.9. 2001 byl zisk 31,6 mld.). Prostřednictvím svých mezinárodních divizí, mezi něž patří Orange, Wanadoo, Equant a GlobeCast, poskytuje France Telecom podnikům, zákazníkům a jiným operátorům komplexní nabídku řešení, od místních, meziměstských a mezinárodních hovorů přes bezdrátové, internetové, multimediální a datové služby po vysílací a kabelové služby.

France Telecom je druhým největším operátorem bezdrátových sítí a třetím největším poskytovatelem připojení k internetu v Evropě a světovou jedničkou v poskytování telekomunikačních řešení nadnárodním korporacím. Akcie společnosti France Telecom (NYSE: FTE) se obchodují na burzách v Paříži a New Yorku.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 1. března 2002 - pátek