logo itpoint.cz

Siemens snižuje náklady na provoz telekomunikačních sítí

Operátoři, kteří si zvolí systém SURPASS NGLS, mohou svým zákazníkům selektivně nabízet lukrativní služby - IP Centrex je například určen pro malé a střední podniky.

Next Generation Local Switch (NGLS) založený na technologii SURPASS je řešením pro budování sítí příští generace (NGN), které značným způsobem sníží náklady telekomunikačních operátorů: reálné zákaznické testy prokázaly až 40-tiprocentní snížení provozních nákladů. Díky NGLS mohou operátoři nabízet přímý širokopásmový přístup pro datové a VoIP služby bez ohledu na zvolený typ širokopásmové technologie. NGLS lze použít v kombinaci s kteroukoli přístupovou technologií jako xDSL, širokopásmovým kabelovým systémem (CATV), místní bezdrátovou smyčkou, sítí Powerline nebo přímým ethernetem.

Siemens, Informace a komunikace-sítě, dodává telekomunikačním operátorům a poskytovatelům služeb špičkovou IP technologii. Operátoři, kteří si zvolí systém SURPASS NGLS, mohou svým zákazníkům selektivně nabízet lukrativní služby - IP Centrex je například určen pro malé a střední podniky. S ohledem na možné zisky se investice do SURPASS NGLS vrátí v průměru do dvou let.

 Siemens SURPASS Racks Technickým jádrem systému SURPASS je programovatelný softswitch hiQ 9200. Díky NGLS mohou operátoři svým zákazníkům nabídnout hlasové služby přes jakoukoli přístupovou technologii a rozsah výkonu je stejný jako v obvyklých sítích PSTN/ISDN. Technologie splňuje nároky operátorů na vysokou kvalitu a spolehlivost. Nové přístupové technologie lze použít i na současných koncových zařízeních, což zajistí ochranu stávajících investic. Otevřenost platformy SURPASS umožňuje jak připojení nových terminálových technologií, např. IP telefonů, pobočkových IP ústředen pro podnikové zákazníky a PC klientů, tak i přístup stávajících technologií – obvyklých telefonů v kombinaci s širokopásmovou technologií pro xDSL a vhodných koncových zařízení instalovaných u zákazníka (CPE) nebo celé řady zařízení pro integrovaný přístup (IAD) a bran instalovaných na straně zákazníka (CPG).

Další významnou složkou řešení NGLS je přístupová brána SURPASS hiA 7500 Access Gateway pro připojení telefonních účastníků do sítí příští generace. Všechny druhy linek (POTS/ISDN nebo IP klienti) jsou přes bránu převedeny do paketově orientované páteřní sítě. Operátoři proto mohou nabízet jednotnou paketovou síť pro přenos hlasu i dat. Tímto způsobem řídí malé množství centrálních programovatelných softswitchů účinně strukturovanou síť.

SURPASS NGLS tedy značným způsobem zjednoduší síťové struktury operátora, což vede ke zhruba 40 % snížení nákladů na provoz a údržbu sítě, zejména proto, že dokáže rychle a účinněji realizovat spojení uživatelů.

SURPASS je přední světovou technologií zajišťující konvergenci hlasu a dat, která umožňuje přechod z tradičních sítí TDM na IP sítě. V rámci technologie SURPASS spojuje Siemens dvě největší sítě na světě, a to síť telefonní a internet. Otevřená architektura SURPASS nabízí vysokou kvalitu a výkonnost a poskytuje vysokou spolehlivost při transformaci tradičních hlasových sítí založených na TDM do světa IP technologie, a zároveň je schopna používat IP aplikace v hlasové síti. SURPASS představuje komplexní nabídku výkonných hlasových a datových řešení pro sítě nové generace. Společnost Siemens by se v této oblasti chtěla stát jedničkou na trhu.

Řešení SURPASS dosud zakoupilo více než 55 operátorů pevných sítí na světě, včetně společností British Telecom (BT), Chunghwa Telecom, ForthNET, mediaWays, Omantel, OTE Greece, PT Prime, PT Telkom, SingTel, Sonera, Sonofon, Telemar, tesion, Telecom Egypt, a ToT (Thajsko).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 3. dubna 2002 - středa