logo itpoint.cz

Siemens u nás prodal v loňském roce 730000 mobilních telefonů telefonů

Oproti roku 2000 se tak prodej zvýšil o 62% (z loňských 450000 prodaných kusů). Tím se Siemens zařadil na druhé místo v prodeji mobilních telefonů na českém trhu s podílem 30 %.

Společnost Siemens, divize ICM D oznámila výsledky prodeje mobilních telefonů GSM v kalendářním roce 2001. V průběhu tohoto roku bylo prodáno téměř třičtvrtě milionu mobilních telefonů GSM značky Siemens. Oproti roku 2000 se tak prodej zvýšil o 62% (z loňských 450000 prodaných kusů). Společnost Siemens v kalendářním roce 2001 prodala 730000 mobilních telefonů GSM. Tím se zařadila na druhé místo v prodeji mobilních telefonů na českém trhu s podílem 30%.

Prodejní výsledky za kalendářní rok 2001 ukazují nejen to, že produkty společnosti Siemens mají své pevné místo na trhu s mobilními telefony, ale především to, že roste jejich oblíbenost mezi českými zákazníky. Společnosti Siemens se tak daří naplňovat cíl - spokojený zákazník inspirovaný mobilními a bezšňůrovými produkty Siemens v duchu " be inspired " strategie, říká Martina Herkusová, marketingová manažerka Siemens ICM D.

Skupina Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (ICM) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě včetně koncových přístrojů, infrastruktury a aplikací. Spektrum koncových přístrojů zahrnuje oblast mobilních telefonů, bezdrátových modulů, mobilních organizérů a bezšňůrových telefonů. Portfolio infrastruktury zahrnuje technologie pro výstavbu sítí GSM, GPRS a sítě 3. generace a také základnové stanice, spojovací systémy pro inteligentní sítě tj. např. pro předplacené služby. Mobilní aplikace pokrývají koncová řešení pro Messaging, Location Based Services nebo Mobile Payment. Ve fiskálním roce 2001 (končícím 30. září 2001) dosáhla divize ICM objemu prodeje 11,3 miliardy EUR (předběžné odhady) a zaměstnávala 30,730 zaměstnanců po celém světě.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 22. ledna 2002 - úterý