logo itpoint.cz

Siemens uvádí na trh nové řešení pro mobilní internet

Nový produkt Mobile Smart Proxy umožňuje operátorům a poskytovatelům služeb realizovat nové řešení pro mobilní přístup na internet a nabídnout tak zákazníkům cílené a rychlejší služby mobilního internetu.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile (IC Mobile) oznámila uvedení produktu Mobile Smart Proxy. Operátorům a poskytovatelům služeb toto nové řešení pro mobilní přístup na internet umožní nabídnout zákazníkům cílené a rychlejší služby mobilního internetu, například přístup na internet a k elektronické poště.

Siemens Mobile Smart Proxy (MSP) nabízí otevřený mobilní přístup na internet založený na standardech jako HTTP/TCP, SSL a XML. Slučuje v sobě to nejlepší z mobilního internetu a infrastruktury telekomunikačních operátorů.

Díky tomuto řešení mohou operátoři flexibilně a efektivně řídit přístup na mobilní internet, mohou poskytovat diferenciované služby podle úrovně služeb, typu nositele a možností telefonních přístrojů. Vyšší rychlost mobilního přenosu dat umocňuje zážitek uživatele a umožňuje poskytovat personalizované služby a automatické přihlášení do aplikací poskytovaných třetími stranami. Uživatelé jsou snadno jednoznačně rozpoznáni a připojeni na profily jednotlivých služeb podle úrovně požadovaných služeb a vlastností svých mobilních přístrojů a připojení. Rychlejšího mobilního přenosu dat bylo dosaženo díky nejmodernější optimalizaci obsahu protokolu a systému rychlé vyrovnávací paměti, které značným způsobem zvyšují rychlost surfování na mobilním internetu a šetří síťové zdroje. Místní rychlá vyrovnávací paměť obsahu staženého na MSP zkracuje dobu přenosu.

Mobile Smart Proxy a další řešení pro mobilní internet od skupiny Siemens IC Mobile představují splnění závazku společnosti daného operátorům a poskytovatelům služeb, kteří investují do mobilních sítí příští generace. Personalizace, cílené a zrychlené služby řešení Mobile Smart Proxy mohou operátorům a poskytovatelům služeb pomoci zlepšit chápání mobilního internetu a zároveň i ochránit šířku pásma a investice do stávající a budoucí infrastruktury.

Uvedení Mobile Smart Proxy je důležitým krokem ve strategii společnosti Siemens, jejímž cílem je poskytovat prostředí pro přístup na mobilní internet ve službách příští generace tak, aby uspokojila nároky telekomunikačních operátorů. Díky tomuto řešení mohou operátoři a poskytovatelé personalizovat jednotlivé služby, umocnit zážitek všech segmentů zákazníků, zvýšit zisky a věrnost svých zákazníků.

Článek ze dne 11. dubna 2002 - čtvrtek