logo itpoint.cz

Siemens uvádí nový mobilní telefon S55

S55 je mobilní telefon s podporou MMS a Bluetooth™ pro ty, kteří žijí aktivním životem. Přístroj má barevný displej a pracuje ve třech pásmech, čímž uživatelům umožňuje telefonovat téměř odkudkoli na světě. Pro urychlení hladkého přechodu mezi soukromými a pracovními záležitostmi, je součástí telefonu S55 i technologie Java™, rozšířený organizér a flexibilní paměť. Díky nejmodernějším technologiím se útlý a lehký telefon S55 pravděpodobně stane hitem mezi činorodými uživateli, kteří přesto dbají o svůj styl.

Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens IC Mobile), jeden z předních světových výrobců mobilních telefonů, představil na své tiskové konferenci v New Yorku 21. října celosvětově svůj revoluční mobilní telefon S55. S technologiemi MMS (MultiMedia Messaging), Bluetooth™ a snímatelným fotoaparátem se zabudovaným bleskem je S55 příslibem dokonalého společníka pro ty, kteří žijí aktivním životem. Má barevný displej a pracuje ve třech pásmech, čímž uživatelům umožňuje telefonovat téměř odkudkoli na světě. Pro urychlení hladkého přechodu mezi soukromými a pracovními záležitostmi, je součástí telefonu S55 i technologie Java™, rozšířený organizér a flexibilní paměť. Díky nejmodernějším technologiím se útlý a lehký telefon S55 pravděpodobně stane hitem mezi činorodými uživateli, kteří přesto dbají o svůj styl.

Inspirativní zážitky z celého světa nyní můžete zachytit a podělit se o ně kdykoli chcete. S telefonem S55, který podporuje multimediální zpracování zpráv (MMS) a díky fotoaparátu QuickPic Camera IQP-500 se zabudovaným bleskem, který si můžete k přístroji zakoupit, lze fotografovat dnem i nocí. Obrázky se Vám jednoduše zobrazí na barevném displeji, snadno k nim připojíte hudbu nebo text a pak je můžete pouze zaslat jako MMS téměř kamkoli na světě. Prostřednictvím technologie GPRS a integrovaného e-mailového klienta můžete obrázky zasílat i na jakýkoli počítač a umístit si je do osobního alba na adrese http://www.mysiemens.com/city.

Technologie Bluetooth™ a software pro organizér umožňují sladit pracovní a společenský život bez ohledu na zaplnění Vašeho rozvrhu. Kontakty nebo pracovní a společenské schůzky synchronizuje telefon S55 automaticky a bezdrátově s Vaším osobním počítačem nebo digitálním asistentem. Flexibilní paměť Vám umožní udělat si místo tam, kde to nejvíc potřebujete.

Úhledný telefon S55 používá nejmodernější technologii Java™, což znamená, že je v něm obsažena celá řada praktických obchodních a zábavních aplikací. Najdete zde hry jako Jet Ski nebo průvodce pro obchodníky a cestovatele. Je tam dokonce i animovaný fitness trenér zvaný Fit @ Work, který Vám předvede jednoduchá cvičení, která Vás udrží v kondici, ať sedíte v práci u stolu nebo v hotelovém pokoji.

Telefon S55 si můžete dále personalizovat, když si přímo z adresy www.mysiemens.com/city stáhnete další obchodní, zábavní nebo herní software. Ze šestnácti polyfonních vyzvánění si můžete vybrat další vyzváněcí melodie a hudební zprávy.

Prezident pro mobilní telefony skupiny IC Mobil Peter Zapf k tomu uvedl : "Siemens IC Mobile ještě nezažil nic více vzrušujícího. Jsme opravdu pyšní na to, že Vám můžeme představit telefon S55, o kterém se domníváme, že změní život uživatelů. Telefon je vytvořen přesně na míru dnešnímu hektickému a zaneprázdněnému životu a může tak získat úspěch u profesionálů, kteří žijí rychlým městským životem. Jsme zejména pyšní i na to, že tento třípásmový telefon můžeme představit právě v New Yorku. Je nám ctí, že se o svou vášeň pro vynikající design a spolehlivou techniku můžeme podělit s novými zákazníky."

Příslušenství k telefonu S55 je stylové a praktické. Patří sem náhlavní souprava Bluetooth™, která uživateli umožní bezproblémovou a bezdrátovou komunikaci. Díky své nízké hmotnosti (25g) se snadno nasazuje, má klíče pro vytáčení hlasem, odpovídání/ukončení hovorů a přizpůsobení hlasitosti až na 10m. S uvedením telefonu S55 přichází na trh i nová a inovativní souprava pro uchycení telefonu v automobilu Car Kit Cradle. Sestává se ze dvou částí a do vidlice lze zasadit kterýkoli telefon Siemens z této řady. Mezi základní příslušenství patří cestovní pouzdro na telefon, nabíječka do auta, stolní nabíječka a datové kabely pro větší pohodlí.

Při vývoji byl kladen hlavní důraz na design, a proto je telefon S55 malý (101 x 42 x 18mm) a lehký (85g). Má intuitivní ovládání a jednoduchý obrázkový navigační systém. V pohotovostním režimu vydrží až 300 hodin a nabízí až 360 minut hovoru. Jeho výkon je proto vysoce konkurenční.

Telefon S55 bude v Evropě v prodeji od prosince 2002, jeho asijské a americké verze (S57, S56) budou na trh uvedeny v lednu, respektive v únoru 2003. Cena telefonu S55 bude konkurenčně výhodná, i když se jednotlivé ceny mohou lišit podle oblasti.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 1. listopadu 2002 - pátek