logo itpoint.cz

Siemens vybuduje mobilní síť druhého operátora GSM v Běloruské republice

Síť bude nejprve pokrývat hlavní město Běloruské republiky Minsk, do konce roku budou následovat další velká města jako Brest, Gomel a Witebsk. V další fázi zavádění sítě, která má být dokončena do roku 2005, se uvažuje o pokrytí až 90% země a většiny hlavních dálnic.

Skupina Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) získala od společného podniku ruského mobilního operátora OJSC Mobile Telesystems a běloruského národního telekomunikačního podniku Mezhdugorodnaya Svyaz (Belarus) zakázku na dodávku zařízení pro druhou mobilní síť Běloruské republiky. Siemens IC Mobile dodá a nainstaluje systém pro spojování hovorů a radiové vybavení. Zakázka má hodnotu více než 30 mil. eur.

Siemens IC Mobile dodá a instaluje mobilní spojovací centra o celkové kapacitě 350 000 účastníků a celou radiovou přístupovou síť GSM. Veškeré zařízení bude připraveno na poskytování předplacených služeb i rychlých služeb mobilního internetu založených na GPRS. Komerční spuštění sítě je naplánováno na druhé čtvrtletí 2002.

Síť bude nejprve pokrývat hlavní město Běloruské republiky Minsk. Do konce roku budou následovat další velká města jako Brest, Gomel a Witebsk. V další fázi zavádění sítě, která má být dokončena do roku 2005, se uvažuje o pokrytí až 90% země a většiny hlavních dálnic.

"Vstup na běloruský mobilní trh je ukázkou mezinárodních schopností Mobile Telesystems jako operátora mobilní sítě. Dlouhodobá spolupráce mezi Mobile Telesystems a Siemens IC Mobile vytvořila ideální základ pro další společné aktivity v Běloruské republice," uvedl Dr. Valentin Chapero Rueda, president pro sítě skupiny Siemens Information and Communication Mobile.

Siemens IC Mobile dodává společnosti Mobile Telesystems ucelenou infrastrukturu pro sítě GSM již od roku 1994. Koncem loňského roku společnosti dále upevnily své partnerství a potvrdily přední postavení na ruském mobilním trhu. V prosinci 2001 provedly společnosti Siemens IC Mobile a Mobile Telesystems úspěšnou ukázku zkušební sítě UMTS prostřednictvím hlasových a datových hovorů, kde předvedly schopnosti aplikací třetí generace.

S více než 640 mil. uživateli je GSM nejúspěšnějším mobilním standardem na světě. Siemens IC Mobile je třetím největším dodavatelem GSM sítí na světě. Skupina má ve více než 90 zemích přes 180 zákazníků.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 9. května 2002 - čtvrtek