logo itpoint.cz

Siemens získal další zakázku na rozšíření sítě DSL pro Deutsche Telekom

Skupina Siemens Informace a komunikace-sítě získala od společnosti Deutsche Telekom již třetí zakázku na rozšíření IP sítě o další hraniční směrovač (edge router) Juniper Networks (ERX-1400). Tyto směrovače zajišťují širokopásmový přístup k síti založené na internetovém protokolu (IP) a používají se jako vzdálený širokopásmový přístupový server (Broadband Remote Access Server, BRAS) pro T-DSL produkt Deutsche Telekomu.

Skupina Siemens Informace a komunikace-sítě získala od společnosti Deutsche Telekom již třetí zakázku na rozšíření IP sítě o další hraniční směrovač (edge router) Juniper Networks (ERX-1400). Tyto směrovače zajišťují širokopásmový přístup k síti založené na internetovém protokolu (IP) a používají se jako vzdálený širokopásmový přístupový server (Broadband Remote Access Server, BRAS) pro T-DSL produkt Deutsche Telekomu. Dalším rozšířením sítě tak pokračuje zatím největší projekt širokopásmové přístupové technologie. První dvě objednávky směrovačů ERX-1400 již samy o sobě byly v té době nejvyšší objednávky svého druhu v Evropě.

Volba produktu příští generace BRAS rozšiřuje základnu společnosti Deutsche Telekom pro další úspěšné uvedení IP služeb pro soukromé i podnikové zákazníky.

"S více než 40 % podílem na trhu DSL linek v Evropě je Deutsche Telekom předním evropským poskytovatelem konektivity pro přístupové sítě DSL. Deutsche Telekom se svým podílem řadí i mezi první tři poskytovatele DSL sítí na světě, když na konci června zaujímal druhé místo za společností Korea Telecom. Třetím v pořadí je americká SBC," uvedl analytik Ian Cox, Broadband Access Networks (Global) při RHK.

V IP síti Deutsche Telekomu bude směrovač Juniper ERX instalován jako vzdálený širokopásmový přístupový server (BRAS). Bude fungovat v rámci služeb AAA (Authentication, Authorization, Accounting-ověření, autorizace, zúčtování). Vzhledem k tomu, že směruje IP pakety rychlostí bez zpoždění, umožňuje ERX i kontinuální provoz videa prostřednictvím internetu. Vysoké rychlosti přenosu dat je dosaženo díky ASIC konceptu ERX založenému na hardwaru, jehož fyzická podoba umožní mnohem rychlejší provoz než jakékoli softwarové řešení.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 16. září 2002 - pondělí