logo itpoint.cz

Siemens získal ocenění Business Development Strategy Award 2002

Poradenská společnost Frost & Sullivan tak vyjádřila uznání konvergované architektuře HiPath. Cena za konvergovanou architekturu HiPath rovněž představuje názor odborníků na společnost Siemens, skupinu Informace a komunikace – sítě jako na vedoucího dodavatele na trhu.

Společnost Siemens nejlépe chápe potřeby svých zákazníků a vyvíjí takové produkty a služby, které přesně vyhovují jejich konkrétním požadavkům. To je oficiální potvrzení kvalit konvergované architektury HiPath skupiny Siemens Informace a komunikace-sítě (IC Networks) od společnosti Frost & Sullivan. Tato společnost zvolila jako vítěze letošní ceny Business Development Strategy Award právě konvergovanou architekturu HiPath. Toto ocenění je vyjádřením schopností společnosti porozumět potřebám zákazníků, vyvíjet takové produkty a služby, které splňují jejich požadavky, a zároveň i schopnosti úspěšně uvádět na trh nové výrobky a služby v daném oboru. Cena za konvergovanou architekturu HiPath rovněž představuje názor odborníků na společnost Siemens, skupinu Informace a komunikace – sítě jako na vedoucího dodavatele na trhu.

Podle společnosti Frost & Sullivan by se společnost Siemens mohla stát díky svému rozsáhlému a rozmanitému portfoliu výrobků HiPath předním dodavatelem konvergovaných IP řešení. Podle odborníků tak byla oceněna především efektivita rozložení nákladů, která se zaměřuje na okamžité snížení nákladů a zvýšenou produktivitu, možnost modifikace výrobků dle konkrétních požadavků koncového uživatele. Bernd Kuhlin, ředitel pro podnikové sítě, k ocenění uvedl: "Celkové portfolio produktů HiPath se nám podařilo dlouhodobě optimalizovat tak, že naši zákazníci získávají své investice rychle zpět. Odborníci začínají tuto strategii uznávat jako prostředek k dosažení předního postavení na trhu IP konvergence." Mezi oceněnými aspekty bylo rovněž zmíněno vytváření zdravého a dlouhodobého partnerského vztahu se zákazníky.

Oceněn byl také celkový inovativní potenciál konvergované architektury HiPath, který byl označen za "ideál i pro konvergovaná prostředí". V tomto směru se společnost Frost & Sullivan zaměřila zejména na možnost rozšíření technologie z tradičních telekomunikačních systémů na systémy založené na internetovém protokolu (IP). Řešení HiPath lze totiž použít jak v tradičním prostředí pobočkových ústředen (PBX), tak i v systémech založených na IP. Uživatelé mohou proto v části telekomunikační sítě provozovat technologii přepojování okruhů a v další části zároveň použít technologii přepojování paketů, čímž chrání své stávající investice.

Toto ocenění je dalším z hlavních úspěchů v oblasti technologie HiPath dosažených v roce 2002. Teprve před několika týdny (13.března 2002) ,na veletrhu CeBIT 2002, udělilo Mezinárodní fórum pro design (International Forum Design) produktové řadě optiPoint 500 HiPath cenu "iF design award 2002". Siemens uspěl v konkurenci více než 1 000 společností z 35 zemí, které nabídly zhruba 1 900 výrobků.

Mezi dalšími letošními oceněními jmenujme cenu redaktorů časopisu "Customer Inter@ction Solutions Magazine", "Editor’s Choice", za celkové portfolio a produktovou řadu optiPoint 100, a cenu "Výrobek roku" udělenou časopisem "Communications Solutions".

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem "Praktická konvergence dnes" v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje "ta" pravá cesta.

Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese: http://www.hipath.cz

Frost & Sullivan je přední světovou firmou poskytující konzultační služby a školení v oblasti mezinárodního strategického trhu. Každoročně uděluje ceny "Mar­ket Engineering Awards" společnostem, které prokáží snahu, vytrvalost a nadšení potřebné pro vývoj úspěšného podnikatelského záměru a které vyniknou mezi stále se zostřující konkurencí. Při rozhodování o držitelích cen "Market Engineering Awards" posuzuje Frost & Sullivan přísně konkrétní kritéria na regionálních i světových trzích. Společnost Frost & Sullivan byla založena v roce 1961. Ústředí má v kalifornském San Jose a pobočky jsou situovány po celém světě. Další informace najdete na adrese http://www.frost.com

 www.siemens.cz

Článek ze dne 2. května 2002 - čtvrtek