logo itpoint.cz

Siemens získal zakázku od společnosti Český Telecom

Zakázka na dodávku, montáž a servisní podporu svého spojovacího systému EWSD má hodnotu 30 milionů eur a systémy by měly být zprovozněny v první polovině roku 2002.

Siemens, skupina Informace a komunikace - sítě (ICN) získala od českého operátora pevných linek, společnosti Český Telecom a.s., kontrakt na dodávku, montáž a servisní podporu svého spojovacího systému EWSD. Zakázka má hodnotu 30 milionů eur a systémy by měly být zprovozněny v první polovině roku 2002.

Český Telecom a.s., který je vedoucím poskytovatelem národních a mezinárodních telekomunikačních služeb v České republice, použije technologii firmy Siemens k rozšíření a modernizaci své telefonní sítě. Společnost dokončí digitalizaci sítě v polovině roku 2002, kdy bude zároveň v České republice umožněna volba operátora. Do konce roku 2002 pak bude následovat zavedení služby trvalé předvolby operátora, přenositelnosti čísel a přečíslování celé telekomunikační sítě. Všechny výše uvedené funkce patří mezi podmínky stanovené českým telekomunikačním zákonem. V lednu 2002 bude dále u tohoto strategického zákazníka zkušebně instalována laboratorní testovací verze technologie SURPASS. Cílem implementace je prokázat, že SURPASS je vhodným řešením nové generace pro další rozšiřování sítě společnosti Český Telecom.

Siemens EWSD je nejúspěšnější spojovací systém na světě. Společnost Siemens je s více než 250 miliony EWSD přípojkami celosvětovou jedničkou mezi dodavateli těchto zařízení. K zákazníkům společnosti patří na 300 operátorů pevných linek ze 109 zemí. Systém EWSD se stále zdokonaluje, aby prostřednictvím nových řešení mohli operátoři telekomunikačních sítí využít nových obchodních příležitostí. V kombinaci s technologií a produkty Attane a SURPASS podporují systémy EWSD přechod na telekomunikační sítě příští generace.

SURPASS je přední světovou technologií zajišťující konvergenci hlasu i dat, která umožňuje přechod z tradičních sítí TDM na IP sítě. V rámci technologie SURPASS spojuje Siemens dvě největší sítě na světě, a to síť telefonní a internet. Otevřená architektura SURPASS umožňuje vysokou kvalitu, výkonnost a poskytuje vysokou spolehlivost při transformaci tradičních hlasových sítí založených na TDM do světa IP technologie, a zároveň je schopna používat IP aplikace v hlasové síti. SURPASS představuje komplexní nabídku výkonných hlasových a datových řešení pro sítě nové generace. Společnost Siemens by se v této oblasti chtěla stát jedničkou na trhu.

Řešení SURPASS dosud zakoupilo více než 50 operátorů pevných sítí na světě, včetně společností Telemar, Sonofon, Telecom Egypt, OTE Greece, PT Telkom, Aexis, Omantel, PT Prime, SingTel a British Telecom (BT).

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 16. ledna 2002 - středa