logo itpoint.cz

Siemens zvolil platformu pro okamžité zpracování zpráv od firmy Ecrio a zařadil ji do své nabídky pro telekomunikační operátory

Siemens vytvoří balíček, který bude integrovat řešení firmy Ecrio do nabídky mobilního zpracování zpráv, jejíž součástí je prezenční server Siemens, a nabídne tak okamžité zpracování zpráv v reálném čase. Kombinované řešení na světový trh uvede a bude jej prodávat společnost Siemens.

Siemens, skupina Information and Communication Mobile (IC Mobile), která je předním poskytovatelem mobilních sítí, řešení a zařízení pro mobilní obchodování, a společnost Ecrio, která je předním poskytovatelem softwaru pro okamžité a multimediální zpracování zpráv, oznámily, že uzavřely dodavatelskou smlouvu, v jejímž rámci se platforma Ecrio Rich Instant Messaging stane součástí nabídky pokročilých mobilních služeb pro zpracování zpráv firmy Siemens. Podle této smlouvy vytvoří společnost Siemens balíček, který bude integrovat řešení firmy Ecrio do nabídky mobilního zpracování zpráv, jejíž součástí je prezenční server Siemens, a nabídne tak okamžité zpracování zpráv v reálném čase. Kombinované řešení na světový trh uvede a bude jej prodávat společnost Siemens.

Spojení schopnosti softwaru Ecrio vyměňovat prostřednictvím počítačů, PDA zařízení, J2ME™, telefonů WAP a SMS obsah veškerých mediálních služeb (All Media™) - text, digitální fotografie, mapy, kresby, vyzváněcí melodie, loga, audiovizuální služby a dokumenty – umožní operátorům nabízet předintegrované prezenční služby a služby pro zpracování zpráv a zvýšit zisk díky službám MMS (Multimedia Message Services).

"Ve společnosti Ecrio jsme nalezli partnera, který má jak produkt, tak i prvotřídní technické služby a vizi, které se dokonale slučují s pohledem společnosti Siemens na budoucnost mobilních služeb," uvedl prezident pro řešení skupiny Information and Communication Mobile Volker Ziegler. "Funkce a standardy, jako jsou Wireless Village a multimediální zpracování zpráv, které Ecrio podporuje, považujeme při uvádění těchto aplikací na trh za klíčové."

"Naše spolupráce se společností Siemens je dalším posílením v oblasti mobilního zpracování zpráv a umožňuje světovým operátorům snadno realizovat nové služby," dodal generální ředitel společnosti Ecrio Nagesh Challa. "Vybavení pro výstavbu mobilních sítí, prezenční servery a koncová zařízení firmy Siemens spolu s platformou Ecrio Rich Instant Messaging nabízí mobilním operátorům jedinečnou kvalitu a služby při výhodných úsporách ze zvýšené výroby."

Společnost Siemens předvedla integrované řešení založené na platformě Ecrio Rich Instant Messaging a Siemens Presence Manager na veletrhu CeBIT konaném v německém Hannoveru od 13. března do 20. března. Návštěvníci si tak sami mohli vyzkoušet okamžité zpracování zpráv, vyměnit si videoklipy a probírat klepy o filmových hvězdách, nakupovat a platit lístky do kina prostřednictvím všech kombinací telefonů, smart telefonů a počítačů.

Siemens Information and Communication Mobile Group (IC Mobile) nabízí kompletní portfolio řešení pro mobilní sítě - od mobilních přístroju, přes infrastrukturu až po aplikace. Oblast přístrojů zahrnuje jak mobilní telefony, bezdrátové moduly, mobilní organizéry a telefony cordless, tak i produkty pro bezdrátové domácí sítě. Portfolio infrastruktury obsahuje kompletní spektrum technologií GSM, GPRS a UMTS, od základnových stanic a přepínacích systémů po řešení pro inteligentní sítě, např. předplacené služby. Mobilní aplikace zahrnují Unified Messaging, služby založené na aktuální pozici uživatele a platby prostřednictvím mobilních telefonů. Ve fiskálním roce 2001 (končícím k 30.9.2001) oznámila společnost tržby ve výši 11,3 miliardy eur. Skupina zaměstnává po celém světě 30 730 pracovníků.

Ecrio Inc. byla založena v roce 1998 a její sídlo je v Silicon Valley. Ecrio Inc. poskytuje pokročilé bezdrátové aplikace a infrastrukturu pro zpracování zpráv. Operátorům mobilních sítí, portálům, poskytovatelům služeb a podnikům nabízí Ecrio™ celou škálu řešení pro komunikaci a mobilní obchod, např. platformu Ecrio™ Rich Instant Messaging Platform, Ecrio Intelligent Delivery Engine a komunikační bránu Ecrio Communication Gateway. Tato řešení umožňují přenos jakéhokoli obsahu All Media™ - kreseb, ručně psaných poznámek, obrázků, digitálních fotografií, videa a animací - z celé řady bezdrátových a stolních zařízení prostřednictvím sítí druhé, dvouapůlté a třetí generace, tzn. GSM, CDMA, TDMA, GPRS a UMTS. Ecrio podporuje zařízení Palm OS™, PocketPC™, a Symbian Epoc™, J2ME, telefony nabízející WAP a SMS, Microsoft® Windows a prohlížeče Internet Explorer a Netscape®. www.ecrio.com .

 www.siemens.cz  www.erico.com

tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2002 - pátek

Acronis Backup 12.5