logo itpoint.cz

SMS zprávy přes Microcom - bez připojení k Internetu !

Fincom uvádí Microcom Messaging Technology, technologii nové generace, umožňující posílat SMS zprávy, loga a zvonění po pevné telekomunikační sítí.

Fincom Group, skupina firem zaujímající přední postavení na středoevropském trhu s informačními a komunikačními technologiemi a službami, ohlásila unikátní komunikační technologii nové generace Microcom Messaging Technology (MMT), která umožňuje posílat krátké textové (SMS) zprávy z běžného modemu po pevné síti. Softwarová aplikace založená na technologii MMT, která je od nynějška standardně součástí většiny dodávaných modemů Microcom, tak poskytuje uživatelům levný a komfortní nástroj k vytváření, sdílení a zasílání SMS zpráv, vlastních log a zvonění na mobilní telefony.

Fincom tak s touto aplikací, nazvanou SMS FunTom, oslovuje širokou skupinu uživatelů, kteří často posílají SMS zprávy přes internetové SMS brány a ty, kteří hledají vysokou úroveň funkčnosti a komfortu pro vytváření a zasílání SMS. Oproti posílání zpráv z mobilního telefonu nabízejí nové modemy Microcom možnost posílání dlouhých SMS (až 5x160 znaků), vytváření a zasílání obrázků/zvonění a nesrovnatelně vyšší komfort.

V porovnání s SMS bránou na Internetu vychází posílání textových zpráv z modemu výrazně levněji, neboť SMS zpráva je do mobilního telefonu doručena po pevné telefonní síti přes SMS centrum a uživatel tak nemusí platit za připojení k Internetu. Navíc, aplikace SMS FunTom založená na MMT umožňuje vytvářet jmenný seznam, skupiny, tvořit SMS off-line, zpětně potvrzovat doručení zprávy a další funkčnosti.

Služba posílání SMS zpráv přímo z modemů značky Microcom je zpoplatněna přes linky se zvýšeným tarifem, tzn. uživatel platí za poslané SMS zprávy prostřednictvím svého telefonního účtu.

"V současné době je možné s pomocí aplikace SMS FunTom zasílat SMS zprávy, loga a zvonění," řekl Pavel Hloušek, prezident Fincom Group. "V dohledné době ale počítáme, že s nástupem služeb nové generace budou uživatelé moci použít svá zařízení rovněž pro zasílání EMS (Enhanced Messaging Service) a MMS (Multimedia Messaging Service) zpráv."

Aplikace SMS FunTom spolupracuje pouze se zařízeními Microcom, která se tímto stávají v konkurenci podobných zařízení jedinečnými na trhu. Jedná se o první "SMS enabled" modemy na světě, jež vedle všech datových funkcí také umožňují odesílání SMS zpráv, a to jak textových tak obrázkových, včetně melodií. Technologie MMT je prostřednictvím společností Fincom International a Fincom-Materna Communications kromě České republiky, v současnosti uváděna také v Polsku; později bude představena na Slovensku a v Maďarsku.

Microcom Messaging Technology - unikátní technologie na tvorbu a zasílání SMS zpráv, je patentově chráněnou technologií. Nově uváděná služba posílání SMS zpráv z modemů Microcom využívá řešení Anny Way od německé společnosti Materna. Produkty, řešení a služby Anny Way jsou ve střední a východní Evropě poskytovány společností Fincom-Materna Communications, která je společným podnikem firmy Materna a skupiny Fincom Group.

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 7. února 2002 - čtvrtek