logo itpoint.cz

Společnost BCE Teleglobe připojila Transgasnet do své globální sítě

TransgasNet je připojen prostřednictvím BCE Teleglobe na fastethernetový port (100 Mb/s) prostřednictvím internetové páteřní sítě BCE Teleglobe.

Praha 8.dubna 2002 - společnost BCE Teleglobe se stává jedním z největších internetových poskytovatelů na českém trhu. Rok 2002 pro společnost znamená doslova raketový vzestup na poli poskytovatelů datových služeb. BCE Teleglobe, která se dosud soustředila na připojování klientů hlasových transitních služeb od počátku letošního roku připojila několik z největších zákazníků na českém IP trhu. Podobný rozmach zažívá i společnost TransgasNet, jeden z významných zákazníků, kterého BCE Teleglobe připojila do své globální sítě.

Společnost TransgasNet je připojena prostřednictvím BCE Teleglobe na fastethernetový port (100 Mb/s) na základě smlouvy o poskytování vysokorychlostního připojení do globálního Internetu prostřednictvím internetové páteřní sítě BCE Teleglobe, která byla uzavřena počátkem roku 2002. Připojení prostřednictvím BCE Teleglobe volil TransgasNet hlavně z důvodu že chce nabízet rychlé, kvalitní a spolehlivé připojení svým zákazníkům.

"Jsme rádi, že jsme získali nového a potencionálně velmi silného zákazníka, který má v České republice vybudovanou rozsáhlou datovou síť a dosahuje v poslední době vynikajících výsledků," řekl František Šamla, regionální ředitel společnosti BCE Teleglobe pro střední Evropu.

"Vybrali jsme si pro náš business Tier One Providera Internetu, který se vyznačuje spolehlivými a kvalitními službami a poskytuje výborné technické řešení," řekl Martin Šejvl, Sales Manager společnosti TransgasNet." Naše zákaznická základna se rozrůstá a my chceme poskytovat jen ty nejlepší služby a k tomu by nám mělo pomoci i nové připojení přes BCE Teleglobe."

V uplynulých dnech společnost TransgasNet oznámila zahájení provozu své sítě TGnet. Ta je do celosvětové sítě připojena prostřednictvím BCE Teleglobe nabízí vysokorychlostní připojení k Internetu významným zákazníkům.

TransgasNet je dceřinou společností hlavního českého dovozce a přepravce plynu Transgas, telekomunikační služby v rámci mateřské společnosti zajišťovala již od 70. let. Z původní podoby vnitropodnikového provozovatele privátní telekomunikační sítě byla v roce 1999 vyčleněna do současné akciové společnosti TransgasNet.

 www.teleglobe.com
tisková zpráva

Článek ze dne 9. dubna 2002 - úterý