logo itpoint.cz

Společnost COLT si zvolila Alcatel za partnera pro širokopásmové připojení firem ve Španělsku

Společnost COLT si zvolila řešení DSL společnosti Alcatel, které vychází z produktu Alcatel 7310 Loop Voice Gateway (LVG). LVG zaručuje provoz až šestnácti dodatečných telefonních linek na stávajícím měděném připojení, přičemž umožňuje podnikům dosáhnout výrazných úspor a poskytovatelům služeb zajistí dodatečné výnosy při minimálním navýšení investic.

COLT Telecom Spain, dceřiná firma telekomunikační společnosti COLT Telecom sídlící ve Velké Británii a poskytující profesionální telekomunikační služby určené firmám, oznámila, že uzavřela se společností Alcatel smlouvu na dodávku zařízení k výstavbě digitálních předplacených linek (DSL) pro vysokorychlostní síť spojující Madrid, Barcelonu a Valencii.

Síť se bude soustřeďovat na pobočky a vzdálená pracoviště velkých společností a zároveň malé a střední podniky a bude zajišťovat symetrické přenosové služby pro firmy na bázi DSL společně s přenosem hlasu prostřednictvím této technologie (VoDSL).

Společnost COLT si zvolila řešení DSL společnosti Alcatel, které vychází z produktu Alcatel 7310 Loop Voice Gateway (LVG). LVG zaručuje provoz až šestnácti dodatečných telefonních linek na stávajícím měděném připojení, přičemž umožňuje podnikům dosáhnout výrazných úspor a poskytovatelům služeb zajistí dodatečné výnosy při minimálním navýšení investic.

Řešení Alcatel 7310 LVG je v daném oboru unikátní, protože má schopnost fungovat jako samostatné řešení typu VoDSL, či jako sofistikovaný upgrade každého řešení Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM). V rámci smlouvy bude zajištěna také dodávka a údržba produktu Alcatel 7300 ASAM, nejrozšířenější platformy pro širokopásmový přístup na světě.

Veškerá data z ústředí společnosti COLT se soustřeďují a přenášejí prostřednictvím rozsáhlé sítě používající multi-protokolové jádro a periferní zařízení na bázi špičkové přepínací platformy Alcatel 7670 a platformy Alcatel 7470 umožňující celou řadu služeb. Alcatel 5620 Network Manager zajišťuje snadnou a bezproblémovou správu celé sítě (počínaje přístupovou a konče páteřní sítí) a jeho hlavním benefitem je zlepšení účinnosti poskytování zákaznických služeb.

"Vedoucí postavení společnosti Alcatel v oblasti širokopásmového přístupu a její rozsáhlá přítomnost ve Španělsku byly pro naše rozhodování klíčovými faktory," uvedl Angel Rojo, generální ředitel společnosti COLT Telecom ve Španělsku. "Společnost Alcatel je nejen schopna dodávat služby širokopásmového přístupu, ale také zajistí plnou podporu síťových služeb. Tak si můžeme být jistí ziskovostí služeb DSL pro společnost COLT a jejich atraktivitou pro naše firemní zákazníky."

"Společnost Alcatel se velmi angažuje v zavádění služeb širokopásmového přístupu ve Španělsku, jak se sluší na firmu, která je na daném trhu absolutní špičkou," prohlásil Michel Rahier, prezident divize širokopásmových sítí společnosti Alcatel. "Je pro nás velkým privilegiem rozšířit náš vztah s tak dynamickým poskytovatelem působícím na evropském trhu, jako je COLT Telecom."

Na konci roku 2001 oznámila společnost Alcatel (ve spolupráci s COLT France, která své služby poskytuje tisícům malých a středních podniků) podobnou expanzi v oboru širokopásmového přístupu ve Francii.

COLT Telecom Spain je telekomunikační a internetový operátor poskytující své služby firmám ve Španělsku již od roku 1998. COLT zajišťuje moderní telefonní služby, služby širokopásmového přístupu, virtuálních privátních sítí (VPN) a internetové služby, a to s kvalitou zaručenou vlastní optickou síti. Ve městech, ve kterých působí, operuje pomocí vlastních obchodních center. V současné době provozuje COLT více než 350 km městských sítí po celém Španělsku a působí ve 32 dalších evropských městech. V samotném Španělsku má společnost COLT rovněž dvě centra pro internetová řešení (Madrid a Barcelona), která jsou prvními zařízeními svého druhu v zemi a nabízí moderní služby aplikačního web hostingu a řešení elektronické pošty. Společnost COLT rovněž v Evropě buduje a provozuje dálkovou síť, která po svém dokončení dosáhne délky 15 000 km. COLT Telecom je společností zapsanou na londýnské burze cenných papírů (London Stock Exchange) (CTM.L) a v indexu NASDAQ (COLT).

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 20. března 2002 - středa