logo itpoint.cz

Společnost Expert Partner úspěšně dokončila svou restrukturalizaci

I přes stagnaci na trhu informačních technologií se firmě podařilo realizovat nárůst v tržbách ze služeb o 18 %, které tak dosáhly téměř 100 mil. Kč.

Společnost Expert & Partner engineering úspěšně dokončila svou restrukturalizaci a za rok 2001 dosáhla provozního zisku a celkového kladného hospodaření, při celkovém obratu 350 mil. Kč. Jak uvedl Pavel Cesnek, výkonný ředitel společnosti, i přes stagnaci na trhu informačních technologií se podařilo realizovat nárůst v tržbách ze služeb o 18 %, které tak dosáhly téměř 100 mil. Kč. Rok 2001 byl v porovnání s předchozími obdobími přelomový.

V prosinci roku 2001 došlo ke změně vlastníka Expert & Partner engineering. 100% vlastníkem společnosti se stal dosavadní největší akcionář - fond rozvojového kapitálu Czech Direct Equity Fund I L.P., který je v České republice zastupován manažerskou společností CDA, s.r.o.

Hlavním cílem vlastníka je zkonsolidovanou firmu dále rozvíjet již nastartovaným směrem, jímž je především poskytování profesionálních služeb v oblasti informačních technologií se zaměřením především na konzultace v oblasti strategie využití IT/IS a bezpečnosti IT včetně projektového řízení a na komplexní projekty obsahující ERP a komunikační infrastrukturu postavenou na technologiích CISCO.

K nejvýznamnějším klientům EXPERT & PARTNER engineering se řadí Česká spořitelna, GE Capital Bank, Eurotel, Siemens, Glaverbel Czech, Makro ČR a SR, AŽD Praha, Janka Radotín, Československá obchodní banka, Český Mobil, Magistrát hl. m. Prahy a mnozí další.

epe_logo.gif (2611 bytes)
tisková zpráva

Článek ze dne 5. února 2002 - úterý