logo itpoint.cz

Společnost Infonetics potvrdila Alcatel jako světovou špičku na poli DSL

Alcatel v roce 2001 dominoval trhu s tržním podílem čtyřikrát vyšším, než byl tržní podíl nejbližšího konkurenta.

Alcatel je podle společnosti Infonetics - mezinárodní firmy zabývající se průzkumem trhu a poradenstvím v oboru datových sítí a telekomunikací, i nadále celosvětovou špičkou na poli zařízení digitálních účastnických linek (DSL).

Podle údajů Infonetics je díky 42% podílu prodaných DSL linek ke konci roku 2001 tržní podíl společnosti Alcatel téměř čtyřikrát vyšší než u kteréhokoliv dalšího dodavatele.

Společnost Alcatel instalovala již 15,7 milionu DSL linek po celém světě :

Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM), světově nejrozšířenější platforma pro širokopásmový přístup, převažuje v sítích více než padesáti největších světových poskytovatelů služeb širokopásmového přístupu pro firmy a domácnosti.

Společnost Alcatel nedávno oznámila celou řadu zdokonalení platformy Alcatel 7300 ASAM, díky nimž mohou poskytovatelé snížit své provozní výdaje a přitom se připravovat na zavedení široké škály špičkových zábavních služeb využívajících širokopásmového přístupu, jako je například video streaming, stahování hudby a interaktivní hry. Jejich prostřednictvím pak mohou zvýšit ukazatel svých průměrných výnosů na uživatele ("average revenue per user" - ARPU). Kombinací špičkových zábavních služeb s využitím širokopásmového přístupu s vysokorychlostním přístupem na Internet a hlasovými telefonními službami tak mohou poskytovatelé zajistit ochranu a růst své základny účastníků, a to i v prostředí neustále sílící konkurence alternativních poskytovatelů širokopásmového přístupu.

"Odhodlání společnosti Alcatel dodávat to nejlepší řešení pro poskytovatele služeb tak, aby mohli vyhovět současným potřebám vysokorychlostního přístupu na Internet, je klíčem k jejímu postavení světové jedničky," prohlásil Jon Cordova ze společnosti Infonetics. "Jedinečné zkušenosti a odborné znalosti společnosti Alcatel jí i v budoucnosti zajistí udržení vedoucího postavení. Bude tak moci využívat obrovských příležitostí, které trh nabízí především v oblasti zábavních a obchodních služeb s využitím širokopásmového přístupu."

"Společnost Alcatel zaujímá i nadále jasnou dominantní pozici na světovém trhu DSL zařízení," uvedl Michel Rahier, prezident divize širokopásmových sítí společnosti Alcatel. "Díky nedávným zdokonalením naší platformy 7300 ASAM společnost Alcatel zajišťuje poskytovatelům služeb možnost dalšího růstu v oblasti moderních obchodních a zábavních služeb využívajících širokopásmový přístup, a tedy šanci dosahovat také vyšších zisků."

V průběhu února 2002 společnosti DellOro group, Infonetics a RHK potvrdily vedoucí pozici společnosti Alcatel na světovém trhu DSL a uvedly, že její tržní podíl je přinejmenším třikrát větší než tržní podíl nejbližšího konkurenta.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. března 2002 - pátek