logo itpoint.cz

Společnost InWay zvýšila obrat

InWay je vlastníkem licence k poskytování Veřejné telefonní služby a budování Veřejné telekomunikační sítě a se začátkem roku 2002 vstoupila na trh i jako telekomunikační operátor.

Společnost InWay pokračuje ve svém růstu a zvyšuje meziroční nárůst obratu ze svých služeb Internetu v roce 2001 o 50 %, tedy na 70 miliónů korun. Výnosy z pevných připojení k Internetu přitom vzrostly za stejné období o 57 %.

Společnost InWay je poskytovatelem připojení a služeb Internetu (ISP a ICP) a jedním z prvních poskytovatelů bezdrátového připojení k Internetu v České republice.

InWay je vlastníkem licence k poskytování Veřejné telefonní služby a budování Veřejné telekomunikační sítě a se začátkem roku 2002 vstoupila na trh i jako telekomunikační operátor.

Společnost dále rozšiřuje svou vlastní pevnou telekomunikační síť (v pásmech 2,4, 10,5, 3,5 a 28 GHz) a pokračuje v budování rozsáhlé pražské optické sítě. Kombinace všech dostupných technologií umožňuje nabídnout zákazníkům ve všech pokrytých oblastech tu nejvhodnější službu přesně dle jejich konkrétních požadavků. Komplexnost služeb a individuální přístup k zákazníkovi zvyšuje atraktivitu služeb InWay.

InWay poskytuje své služby v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Liberci, Plzni, Mladé Boleslavi a Kladně. Novinkou v oblasti rozšiřování sítě InWay jsou nové uzly v Olomouci a Českých Budějovicích, připravuje se pokrytí Zlína a Karlových Varů.

InWay je členem NIX.CZ a její síť je propojena s ostatními poskytovateli v peeringovém uzlu. Spojení s akademickými sítěmi je řešeno samostatnou vysokokapacitní linkou k poskytovateli TEN-155 CZ. Pro primární zahraniční konektivitu využívá InWay služeb sítě TeliaNet společnosti Telia a záložní okruh k dalšímu českému poskytovateli.

Síť InWay má centrální dohledové centrum v Praze a regionální centrum pro Moravu v Brně. V dalších regionech nabízí své služby prostřednictvím obchodních a technických partnerů - odborných firem se znalostí lokálních podmínek. Stálý kontakt zaměstnanců s celosvětovými trendy a nejnovějšími technologiemi dále rozvíjí jejich zkušenosti a přehled v oblasti telekomunikací a Internetu. InWay tak svým zákazníkům poskytuje vždy nejlepší a nejvhodnější telekomunikační služby.

Společnost InWay obdržela od Českého telekomunikačního úřadu :

Podle zákona o telekomunikacích č. 151/2000 Sb. se tak teď stává alternativním telefonním operátorem a rozšíří nabídku svých stávajících služeb.

 www.inway.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 19. února 2002 - úterý