logo itpoint.cz

Společnost Nokia se brání nařčení z toho, že Nokia 6310 má problémy s infra portem

Reakce společnosti na článek na serveru mobil.cz ze dne 7. března 2002 ...

Praha, 8. března 2002 - Včera, krátce po půlnoci, se na internetovém serveru www.mobil.cz objevil článek nazvaný "Manažerská Nokia 6310 má utajené vady", ve kterém se objevily faktické chyby týkajícího se tohoto produktu. Teprve na základě intervence společnosti Nokia se kolem 16,00 hodiny na těchto internetových stránkách objevila omluva čtenářům a společnosti Nokia, že došlo k systémové chybě a že byla zveřejněna vývojová verze tohoto článku. Přitom i sám autor tohoto článku se zapojil do probíhající diskuse, která se rozvinula po zveřejnění "chybné" verze.

Ačkoli se na www.mobil.cz objevila nová verze článku, i nadále obsahovala řadu faktických chyb. Mobil.cz konstatoval, že při používání mobilního telefonu Nokia 6310 objevil některé chyby. Ještě před vydáním článku byl pan Pavlík z Mobil.cz pozván do společnosti Nokia, kde jsme mu chtěli na několika přístrojích demonstrovat, že Nokia 6310 opravdu podporuje všechny standardy a uváděnou chybu nemá. Ačkoli bylo panu Pavlíkovi nabídnuto několik termínů, odmítl je s poukázáním na časovou zaneprázdněnost a blížící se termín pro odevzdání článku.

V čem vlastně Mobil.cz vidí chybu. Podle tohoto internetového serveru mají majitelé Nokia 6310 problém s připojením přes IČ port na počítač používající např. operační systém MS Windows 2000. Článek dále uvádí návod, jak takovouto komunikaci zprovoznit. Zde se však autor dopouští několika zásadních nepřesností. Operační systém Windows 2000 totiž nepodporuje tzv. virtuální COM porty. Společnost Microsoft však má právě proto na svých stránkách ke stažení soubor - IR Comm - k doinstalování komponentu do Microsoft Windows 2000, takže pak je spojení přes infračervený port naprosto bezproblémové.

V článku se dále objevuje zmíňka o "Nokia Cellular Data Suite". Tento SW byl používán například u telefonu Nokia 6110 a víceméně nahrazoval HW modem. Dnes již Nokia používá "Nokia PC Suite" ver. xx (Nokia 6210, 8210, 8850, 8890, 7110, 9210, 8310, 6510…).

Internetový server Mobil.cz je renomovaným a profesionály uznávaným serverem zabývajícím se problematikou mobilních telefonů a přibuznou tématikou. O to více nás překvapuje neprofesionální přístup, který se projevil v souvislosti s uveřejněním tohoto článku. Nejenom nadpis článku, ale i celé jeho vyznění je značně bulvární. Je až s podivem, že si redakce sama nepovšimla, že na svých internetových stránkách má vývojovou verzi článku a ne jeho správné znění. Na tuto situaci zareagovala až po upozornění společnosti Nokia a i tak zůstala vývojová verze článku na webových stránkách téměr 16 hodin, než došlo k nápravě.

Společnost Nokia by ocenila, pokud by se na internetových stránkách www.mobil.cz objevilo vysvětlení této situace.

 www.nokia.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. března 2002 - pondělí