logo itpoint.cz

Společnost Siemens jmenovala nového ředitele telekomunikační divize ve Spojených státech

Do funkce ředitele americké divize společnosti Siemens, Informace a komunikace – sítě, byl jmenován George Nolen. Pětačtyřicetiletý Nolen, který předtím řídil Siemens Enterprise Networks ve Spojených státech, nastupuje do funkce po Marku Floydovi, jenž funkci zastával do konce ledna.

Do funkce ředitele americké divize společnosti Siemens, Informace a komunikace – sítě, byl jmenován George Nolen. Pětačtyřicetiletý Nolen, který předtím řídil Siemens Enterprise Networks ve Spojených státech, nastupuje do funkce po Marku Floydovi, jenž funkci zastával do konce ledna. "George Nolen důvěrně zná americký telekomunikační trh a má mnohaletou zkušenost s prací naší divize ve Spojených státech," zdůraznil ředitel světové telekomunikační skupiny Siemens Thomas Ganswindt. "George Nolen prokázal, že dokáže úspěšně zvládat proces změny v náročném konkurenčním prostředí a jsem si jist, že naši americkou divizi dovede zpět ke stabilním výdělkům."

Thomas Ganswindt, který americkou pobočku ICN prozatímně řídil od začátku února, bude nadále úzce zapojen do chodu americké divize jako předseda představenstva. Spolu s Georgem Nolenem bude pracovat s řídicím týmem v ICN a definovat a prosazovat strategii firmy Siemens ve Spojených státech. "Přestavba divize ve Spojených státech je příležitostí k dalšímu posílení naší vedoucí role jako architekta řešení pro sítě příští generace, významnému zlepšení naší přítomnosti na klíčovém americkém trhu a zároveň dalšímu vylepšení ziskovosti celé americké divize," vysvětlil prezident skupiny ICN Thomas Ganswindt. "Naše konvergovaná architektura HiPath pro podnikovou klientelu je dnes vedoucím produktem na trhu, což potvrdila i celá řada amerických analytiků. Mezi telekomunikačními operátory je naše konvergovaná platforma SURPASS se zhruba 50 instalacemi nejúspěšnějším systémem svého druhu na světě. Posílení našich aktivit ve Spojených státech nám pomůže zůstat na vrcholu.” Ganswindt rovněž poznamenal, že Spojené státy jsou pro technologie sítí příští generace jedním z klíčových trhů, který zaujímá přibližně 40 % celosvětového objemu investic v telekomunikačním sektoru.

"Jsem si jist, že díky naší jedinečné síle a plnému využití našich zkušeností z celého světa se Siemens stane na americkém trhu předním poskytovatelem moderních řešení pro sítě příští generace," dodal George Nolen. "Náš konečný cíl je pevně spojen s úspěchem našich zákazníků. Těším se na další úzkou spolupráci, abychom společně proměnili úkoly na nové příležitosti ziskového růstu."

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 28. února 2002 - čtvrtek