logo itpoint.cz

Společnosti Alcatel a Commil předvádějí na kongresu Bluetooth 2002 revoluční mobilní službu pro firemní prostředí

Oba partneři předvedli hlasovou mobilní službu využívající technologii Bluetooth na bázi řady produktů IP Alcatel Omni PCX™ a systému Commil Cellarion™ s hladkým předáváním hovorů.

Společnosti Alcatel a Commil, přední poskytovatel moderní bezdrátové komunikační infrastruktury pro instalaci v budovách, se spojily aby předvedly v ukázkovém provozu revoluční koncepci využívající bezdrátovou technologii Bluetooth ve firemním prostředí. Infrastrukturu na bázi síťového systému Cellarion Bluetooth společnosti Commil a řady produktů OmniPCX společnosti Alcatel, předvedly na kongresu Bluetooth 2002 (Bluetooth Congress 2002), stánek 217 na RAI Amsterdam ve dnech 12. až 14. června.

Při tomto ukázkovém provozu mohou uživatelé s GSM telefonem Alcatel One Touch™ s podporou technologie Bluetooth iniciovat i přijímat hlasové hovory prostřednictvím Bluetooth na jakémkoli telefonním zařízení (IP telefon, telefonní zařízení DECT či mobilní telefon), přičemž se mohou volně pohybovat po celém prostoru. Systém Commil Cellarion zajišťuje hladké předávání hovorů mezi přístupovými body Bluetooth a hlasovou sítí na bázi Alcatel OmniPCX. Ukázkový provoz má předvést budoucí možnosti technologie Bluetooth u telefonních aplikací. Kompletní řešení má být k dispozici do 12 měsíců.

"Systém Cellarion společnosti Commil rozvíjí bezdrátovou technologii Bluetooth, počínaje výměnou kabelů a konče mobilními komunikačními systémy pro firmy na celém světě," prohlásil Dany Jenneve z oddělení VP Product Management při divizi síťových činností společnosti Alcatel. "Společnost Alcatel již dlouho prezentuje inovativní řešení pro firemní trh. Domníváme se, že Cellarion společnosti Commil v kombinaci s úspěšnou řadou produktů Alcatel OmniPCX představuje jeden z pilířů firemních mobilních systémů nové generace. Zaměstnanci budou používat GSM telefony s technologií Bluetooth jako svou firemní linku za podpory mobilních aplikací společností Alcatel a Commil a koncepce "jednoho telefonu" se tak stane realitou."

Systém Cellarion, komunikační infrastruktura na úrovni poskytovatelů přenosových služeb, využívá moderní přístupové body a brány, a přidává tak skutečnou bezdrátovou síťovou konektivitu a mobilitu běžným mobilním zařízením vybaveným standardním čipem Bluetooth. Systém bude sloužit jako linka pro datovou a telefonní infrastrukturu v rámci budovy a vytvoří spolehlivou síť Bluetooth, která bude fungovat stejně jako mobilní síť. Bude podporovat roaming a hladké předávání v rámci kancelářských budov, nákupních středisek a letištních terminálů.

"Naše patentovaná technologie umožňuje skutečnou mobilní, nepřerušovanou komunikaci s pobočkovými ústřednami (PBX) a sítěmi LAN v podniku," uvedl Lior Rapaport z oddělení obchodního vývoje společnosti Commil. "Ukázkový provoz jasně ukazuje výhody telefonů s podporou technologie Bluetooth pro velké firmy a poskytovatele řešení. Jsme hrdí na to, že na vytváření tohoto revolučního řešení, které umožní společnostem zvýšit produktivitu a ušetřit náklady na komunikaci, spolupracujeme s přední společností na trhu."

 http://www.ibctelecoms.com/bluetoothcongress/main.asp Společnost Commil je přední poskytovatel moderní bezdrátové komunikační infrastruktury pro instalaci v budovách, který rozvíjí bezdrátovou technologii Bluetooth. Tato soukromá společnost byla založena na konci roku 1999 a vyvíjí systém Cellarion, který poskytuje uživatelům standardních zařízení s technologií Bluetooth skutečnou mobilitu.

Technologie společnosti Commil umožňuje hladké předávní u dat i hlasu mezi přístupovými body, přičemž dovoluje pohyb po celé budově.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 17. června 2002 - pondělí